Новини » Економіка

Барна вважає, що в Україні потрібно масово запровадити систему енергозбереження

ZIK

Треба задуматися над тим, щоб масово запровадити систему енергозбереження. Якщо утеплити будинок, замінити вікна й котел, то споживання газу зменшується вдвічі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Олег Барна.

«Є встановлені норми, де чітко передбачено, що нарахування субсидії проводиться, коли сукупні видатки на комунальні платежі перевищують 15%. Отже, якщо ці видатки у зв’язку з тарифами збільшуються, очевидно буде перерахунок субсидій, і люди будуть все одно отримають її», – зазначив народний обранець.

Однак, за його словами, треба задуматися над тим, щоб масово запровадити ефективну систему енергозбереження. Над цим має працювати уряд та органи місцевого самоврядування.

«Кредити за програмою «Теплий дім» діють і в людей користується попитом. Але окрім цього була пропозиція до уряду, щоб за рахунок коштів місцевого бюджету погашати відсотки на кредити, які становлять 20%. При цьому 30% вартості тіла кредиту повертають із державного бюджету. Якщо утеплити будинок, замінити вікна на енергозберігаючі і замінити котел, то споживання газу зменшується в два рази», – пояснив Барна.

Також пан Барна додав, що важливим елементом економії енергоресурсів є монетизація субсидій. Потрібно людям надати можливість отримувати субсидії на руки, щоб люди самі розпоряджалися ними і мали додатковий стимул економити. 

«Але, з іншого боку, гроші можуть потрапити не в ті руки. Держава їм дасть гроші на відповідну субсидію, а вони їх проп’ють. Тут є різні моменти. В цьому напрямі треба йти, але при цьому всьому потрібне загальне суспільне осмислення і культура того, що питання економіки держави – це питання кожного з нас. І починати треба з того, що ми самі повинні, в першу чергу, звернути увагу на енергоощадливість», – прокоментував гість програми.Loading...