вівторок, 23 жовтня, 2018, 18:56 Економіка
Заробітчани не бажають вивчати іноземні мови, – експерт
ZIK
ZIK

Ми не знаємо, чи велика кількість лікарів виїхала за кордон. Про це свідчить досвід німецької компанії, яка протягом двох років намагалася навчати мови українських медсестер, а потім працевлаштовувати їх у відомі клініки. За цей час зібрали лише 30-40 осіб. Тому не можна казати, що українці тотально бажають вивчити іноземні мови і працювати фахівцями за кордоном.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив президент Асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чи є загроза для України в тому, що виїжджають працювати за кордон "мізки" і кваліфіковані працівники, пан Воскобойник сказав, що 93% українців, які виїжджають за кордон, працюють у сфері фізичної праці. 

«На жаль, ми навіть не знаємо, скільки в Україні живе громадян. Ми не знаємо, яка кількість людей виїжджає за кордон, і чи дійсно велика кількість лікарів виїхала. Може вони залишилися в Україні, але не бажають працювати за фахом, тому що отримують мізерну заробітну плату», – зазначив президент асоціації.

Пан Воскобойник зауважив, що не можна казати, що українці тотально бажають вивчити іноземну мову, підтверджувати свій диплом і працювати як фахівець за кордоном.

«Скажу з практики, що до нас звернулася німецька компанія, яка намагалася тут навчати українських медсестер німецької мови, а потім працевлаштовувати їх у відомі клініки у Німеччині. Вони тут 2 роки намагалися зібрати якусь кількість людей, але зібрали лише 30-40 людей. Вони зрозуміли, що це все не окупиться, закрили своє представництво й виїхали з України. Це стосувалося не тільки України. Вони крім того запускали цей проект у Мексиці, на Філіппінах і в Албанії. У жодній країні це не пішло. Люди не хочуть вивчати іноземні мови», – розповів Воскобойник.

За його словами, для українців характерна така міграція, щоб поїхати і заробити гроші за принципом "тут і зараз". Люди виїжджають не тому, що ніде працювати, а тому що ні за що жити. 

«Звертаючись до даних соціологічних досліджень, лише 23% українців, які працюють за кордоном або працювали за кордоном жаліються, що в них немає тут роботи, 72% кажуть про те, що заробітна плата їх не влаштовує. Ті гроші, які їм тут платять, занадто малі, щоб виживати і прогодувати свої сім'ї», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялося, українські заробітчани допомогли Чехії та Польщі посісти перші місця у рейтингу країн ЄС із найменшим безробіттям .

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 05:16 :56