вівторок, 23 жовтня, 2018, 16:23 Політика
Захист обвинувачуваних у вбивстві Бузини звернувся до ЄСПЛ
Європейський суд з прав людини. Фото: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Європейський суд з прав людини. Фото: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Захист двох екс-учасників АТО, активістів націоналістичних організацій Андрія Медведька та Дениса Поліщука, обвинувачуваних у вбивстві журналіста та письменника Олеся Бузини, звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у зв’язку з нерозглядом судом у встановлений термін клопотання про відвід суддів, які входять до складу колегії у справі.

На засіданні у вівторок Шевченківський районний суд Києва знову не розпочав розгляду справи по суті – сторони процесу висловлюються щодо клопотання захисту про відвід судді Тетяни Левицької та головуючого судді, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

Адвокат обвинувачуваних Андрій Федур у своєму виступі зазначив, що ще 9 серпня заявив відвід головуючому судді та судді Т. Левицькій, стосовно якої Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) винесла рішення про невідповідність посаді.

За словами адвоката, заяву про відвід не можна відкладати на потім, її необхідно розглядати негайно.

«Сьогодні нам запропонували цікаву фішку – розглянути відвід заднім числом... це було в іншому складі суду, без присяжних», – сказав він.

А.Федур висловив переконання в тому, що присяжних відбирав неповноважний суд, оскільки не розглянув клопотання про відвід.

У свою чергу адвокат О.Медведька та Д.Поліщука Олександр Дульський нагадав суду про рішення ВККС стосовно судді Т. Левицької.

Він заявив, що суд уже не має права на розгляд клопотання про відвід через півтора місяця після заяви клопотання про відвід, оскільки законодавство передбачає чіткі норми, які визначають негайний розгляд цього питання.

«Ми (захист) подали до ЄСПЛ скаргу на підставі того, що ви не розглянули відводу», повідомив О.Дульський, звертаючись до суду.

Адвокати продовжили виступати зі своєю позицією щодо клопотання.

Наразі суд пішов до нарадчої для винесення рішення щодо відводу суддів.

Нагадаємо, О.Бузина був убитий 16 квітня 2015 року в Києві у дворі багатоквартирного будинку, в якому жив.

Двох підозрюваних у скоєнні злочину – А.Медведька та Д.Поліщука – затримали 18 червня. Д.Поліщук служив у зоні АТО у званні гвардії лейтенанта Збройних сил України, був командиром 54 розвідувального батальйону. О.Медведько є учасником АТО, він проходив службу в складі батальйонів МВС «Київ-2» і «Гарпун».

Спочатку затриманих узяли під варту й кілька разів їм продовжували цей запобіжний захід. Засідання судів супроводжувалися постійною присутністю великої кількості їхніх прибічників, активістів націоналістичних організацій і деяких народних депутатів, які хотіли взяти підозрюваних на поруки. Пізніше запобіжні заходи О.Медведьку та Д.Поліщуку були пом’якшені, й наразі вони не перебувають під вартою.

27 червня 2017 року захисник А.Медведька та Д.Поліщука Сергій Войченко заявив, що прокуратура Києва повідомила про завершення досудового розслідування справи про вбивство О.Бузини, після чого матеріали кримінального провадження було надано сторонам для ознайомлення.

Дії обвинувачуваних кваліфіковано за п.12 ч.2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб) ч.2 ст. 28 (за попередньою змовою осіб, які заздалегідь домовилися про спільне вчинення злочину) та ч.1 ст.263 (незаконне зберігання зброї) КК України. Санкція цих статей передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 19:01 :18