вівторок, 23 жовтня, 2018, 14:25 Політика
Що спільного між Путіним і Садовим? Аналогію навіяв французький політолог

Французький політолог та журналіст Олів’є Ведрін відзначає дві головні причини, які можуть схилити російських олігархів усунути Путіна. Одна з них та ж сама, яка призвела до падіння з політичного Олімпу лідера Самопомочі та мера Львова Андрія Садового – сміттєва криза у Москві та її околицях.

Про це повідомляє «Апостроф».

Заяви президента Росії Володимира Путіна про ядерну війну означають лиш одне – режим Путіна стрімко наближається до свого кінця. Російські олігархи не стануть терпіти поведінку глави Кремля і спробують швидко його усунути.

Заяви Путіна на «Валдаї» були дивними. Путін каже, що, якщо почнеться ядерна війна, росіяни потраплять до раю, а інші – до пекла. Це початок кінця для путінського режиму. Безліч друзів Путіна – дуже багаті люди, що мають мільярди доларів та євро… Хіба вони хочуть ядерної війни?! Хіба їм є діло до пекла та раю?! Це дуже по-дурному!

Те, що сказав Путін, не є аргументом. Ця риторика нагадує іранську диктатуру, ісламістсько-терористичний уряд.

Невже у Путіна немає іншого аргументу? Якщо немає, для мене це означає дві речі: по-перше, ця людина – ідіот. По-друге, це кінець для Путіна. Олігархи вважатимуть цей режим несповна розуму. Думаю, вони налякані. Угода багатіїв із владою виглядає приблизно так: поки в нас наші гроші, робіть, що хочете. Однак побачивши, яким шляхом іде Путін, вони спробують його змістити. Для цього вони можуть використати протести щодо пенсійної реформи. Ще однією проблемою є сміття навколо Москви. Разом ці два моменти можуть бути початком дуже великих проблем у Москві та Росії, їх можуть використати, щоб усунути Путіна.

Нагадаємо, у кінці травня 2016 року трапилась трагедія на Грибовицькому звалищі поблизу Львова. Вона призвела до того, що на цей полігон було заборонено вивозити ТПВ. Спочатку міста України відгукнулися на потреби Львова та приймали відходи, але згодом позиція Андрія Садового, який намагався перекласти проблему на сусідів та центральну владу, призвели до виникнення сміттєвої кризи. Мер Львова повністю перевів ситуацію у політичну площину, увійшовши у роль жертви, а кривдником зробив Синютку, Гройсмана та Порошенка. Непоступливість Садового зробила заручником його амбіцій ціле місто та усіх його мешканців, які потопали у сміттєвих завалах. Ситуацію вдалося вирішити лише зусиллями Львівської ОДА, яка у червні 2017 року перебрало на себе функції координації вивезення ТПВ.

Сміттєва криза також дуже суттєво вдарила по рейтингах Андрія Садового та партії «Самопоміч», які чітко були прив’язані до казкового іміджу Львова. Станом на середину 2016 року рейтинг Андрія Садового та його партії становили більше, як 10%, що дозволяло йому бути одним з лідерів симпатій українців. Та усе «сміттєве» політичне протистояння призвело до його катастрофічного падіння – тепер на початок президентської кампанії він становить лише близько 3%, що робить Садового не більше як технічним кандидатом.

Як результат, саме непродумані політичні кроки та мегаамбіції, помножені на реальну, гостру господарську проблему, зробили з улюбленця чималого числа українців справжнього політичного ізгоя.

Читайте також: З валізою «рішучих змін» Садовий вже вирушив у президенти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:36 :36