вівторок, 23 жовтня, 2018, 12:49 Політика
Саган про церковне питання: Росія звикла працювати лише силовим способом
ZIK
ZIK

Для «вирішення» українського церковного питання Росія застосовуватиме повний арсенал своїх можливостей. Та вона уже програла в інтелектуальному плані, тому оптимальним для неї буде силовий сценарій. До того ж Москва звикла працювати саме такими методами.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив релігіє знавець, доктор філософських наук Олександр Саган.

Він наголосив: Російська імперія живе доти, доки Україна інтегрована у її простір, «хоча б церковному плані».

«Сьогодні понад 30% наших громад, фактично, підпорядковуються московському центру. Це величезна загроза національній безпеці, про що ще 20 років тому попереджав Збігнєв Бжезінський», – розповів Саган.

Відтак, на його думку, Москва зрозуміла, що при «вирішенні» українського церковного питання застосовуватиме «весь арсенал своїх можливостей» – економічних, дипломатичних чи політичних.

«Йдеться про дискредитацію церковних та світських лідерів», – зазначив Саган.

До того ж, за його словами, Росія може і здійснювати диверсії чи теракти. Адже для Москви важливо посіяти тут дестабілізацію, а потім заявити, що це викликано наявністю Помісної церкви в Україні.

«Та особливого арсеналу і немає. У зовнішньо-церковних аспектах прокручувалась ідея оголосити анафему Варфоломію. Це само по собі абсурдно, адже йдеться про зовсім різні церкви. Це заборонено канонами», – розповів релігієзнавець.

Та він зазначив: Росія звикла працювати силовим способом. Такий сценарій для неї є оптимальним, бо вона там почувається, «наче риба у воді».

«Вони програли інтелектуально та церковно, адже канони – на боці Варфоломія та України. Тому відбуватиметься позиційна тяганина за кожну громаду чи єпархію. Тобто, будуть моменти морального тиску та впливу, фізичного протистояння, нехтування законами України та звичайної логіки», – переконаний Олександр Саган.

Як повідомлялось раніше, на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі, Вселенський патріарх Варфоломій повідомив, що не збирається відступати в питанні щодо надання автокефалії українській церкві, незважаючи на тиск з боку РФ.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:11 :11