Новини » Суспільство 23 жовтня, 2018, 13:19
РПЦ не примириться із автокефалією для України, – офіційно
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російська православна церква не буде миритися із автокефалією для України. Там переконані, що взагалі не зобов’язані підкорятися рішенням Константинопольського патріархату.

Про це заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріархії Ігор Якимчук, передає «Громадське» з посиланням на РБК.

Так у РПЦ відреагували на заяву Константинополя про те, що в Росії немає іншого вибору, окрім як змиритися з наданням автокефалії Україні.

«Православний Вселенський собор не передбачає особливих привілеїв для Константинопольського патріарха. Окрім привілеїв честі, які не дають якихось владних повноважень. Відповідно жодної потреби підкорятися рішенням Константинополя немає», – заявили у РПЦ.

Рішення вселенського патріарха Варфоломія у російській православній церкві назвали «неправославним».

«Він порушує чистоту православної віри», – заявив Якимчук.

Раніше РПЦ назвала Константинопольського патріарха «розкольником» православних церков через підтримку Української церкви.

Нагадаємо, 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Додамо, Помісна церква – це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 19:39 :43