live
Новини » Політика 175 Читать эту новость на русском

Правозахисник вказав на небезпеку в проекті закону про заборону «руского міра»

ZIK

Розмитість формулювань у законопроекті про заборону пропаганди «руского міра» призведе до того, що до 388 блогерів, яких притягнули до відповідальності торік, додасться ще невідомо скільки за те, що вони «щось не так написали».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив правозахисник Володимир Чемерис.

Правозахисник звернув увагу на примітивізацію дискусії в Україні: так, якщо комусь не подобаються певні погляди чи думки, опонента називають «агентом Кремля»: «І дискусія зводиться до «Ти – агент» – «Ні, ти сам агент».

Володимир Чемерис наголосив, що, перш ніж вносити зміни до Кримінального кодексу, потрібно чітко пояснити, про яке порушення йдеться. З його слів, поняття «рускій мір» із законопроекту, який пропонує заборонити його пропаганду, є «загальним і філософським, а конкретно тут нічого не можна сказати».

Гість програми зауважив, що торік в Україні було винесено 388 обвинувальних вироків щодо блогерів, проти яких СБУ відкривала кримінальні справи за написане ними «не так». Володимир Чемерис вважає, що відповідні статті Кримінального кодексу правоохоронці трактують, як вважають за потрібне: «Що таке державна зрада? Зараз бачимо суди – судять одного бізнесмена-волонтера, одного журналіста (і не одного, а трьох, як мінімум) за те, що вони щось писали, і це є державна зрада».

Правозахисник зауважив, що закони в Україні виконують вибірково. Він нагадав про скандал із педагогом однієї зі львівських шкіл, яка привітала у мережі з днем народження Гітлера; про скандал із українським консулом у Гамбурзі, який поширював антисемітські публікації.

«Зараз потрібно провести денацифікацію України, притім достатньо серйозну, починаючи з найвищих посадовців», – заявив гість програми.

Володимир Чемерис резюмував, що розмитість формулювань у законопроекті про заборону пропаганди «руского міра» призведе до того, що до 388 блогерів додасться ще невідомо скільки за те, що вони «щось не так написали».

Нагадаємо, 18 жовтня народні депутати внесли до порядку денного проекти законів щодо заборони в Україні пропаганди «руского міра».

Ідеться про проект Закону про внесення змін до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (щодо засудження та заборони «російського світу» («руского міра») в Україні) № 9139 та альтернативний проект закону № 9200 Про внесення змін до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (щодо засудження та заборони імперської ідеології держави-агресора в Україні).

Loading...
Loading...
Loading...