вівторок, 23 жовтня, 2018, 14:27 Економіка
Палій: Над Україною висять боргові зобов'язання
ZIK
ZIK

Україна почала набирати серйозні борги, починаючи з 2005 року. Тоді великі запозичення по черзі взяли Тимошенко, Янукович та Азаров. Деякі з кредитів ми отримали навіть під чотирнадцять відсотків, коли зараз гроші МВФ державі дав під три.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Олександр Палій.

«Справедлива ціна за енергію — це дуже уявна річ. Для мене великим питанням є те, скільки насправді цей газ коштує. Та й крім того, важливо, щоби не було корупційних прогалин, які походу завищуватимуть ціну», — наголошує експерт.

Він звертає увагу на те, що деякі приватні облгази не надають достатньо якісно свої послуги, водночас хочуть, щоби їм платили багато. Тому, на його погляд, у споживачів можуть бути претензії.

«Водночас, у порівнянні із іншими країнами Європи, енергетика в Україні є найдешевшою», — говорить політолог.

Також експерт пояснив свою точку зору, чому ціну на газ не підвищили раніше.

«Ціну на газ довго не підвищували, бо вона є своєрідним соціальним товаром. Тобто якщо без автомобіля можна обійтися, без газу — навряд. Тому логічно, що влада намагалася відтягнути ріст ціни», — каже Олександр Палій.

Однак, в України є багато боргів, які ми назбирали, починаючи з 2005 року, підкреслює експерт.

«Старт поклало перше прем'єрство Тимошенко, потім продовжило друге і влада Януковича та Азарова. Цього було досить, щоби за шість років набрати 75 відсотків всіх боргів, які ми коли-небудь мали. Тому над країною висять величезні боргові зобов'язання», — говорить Олександр Палій.

До того ж, політолог зазначає, що у 2009 році був пік росту боргів в Україні.

«Не знаю, чи ще десь таке було на планеті Земля. Але у 2019 році наші борги виросли аж на 54 відсотки! Ми гребли кредити під будь-які відсотки. Зараз у МВФ ми позичили гроші під три відсотки. Водночас, раніше Тимошенко і Янукович брали під дев'ять і чотирнадцять, навіть у доларах», — зауважує експерт.

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, чому газ для населення з 1 листопада подорожчає на 23,5 відсотки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 05:12 :11