вівторок, 23 жовтня, 2018, 22:22 Київ
Наскільки легко зловмиснику потрапити в одну зі столичних шкіл? Дослідження ZIKу
ZIK
ZIK

Після керченської трагедії про безпеку дітей заговорили посадовці різних рівнів. Наприклад, міський голова Києва Віталій Кличко доручив перевірити справність систем відеоспостереження у школах і дитсадках.

Та чи безпечні столичні школи – перевіряли журналісти інформаційного проект «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Перевірку розпочали в одній із загальноосвітніх шкіл Оболоні. Аби не привертати зайвої уваги, із собою взяли приховану камеру. Біля входу чатує охоронець, та на сторонніх людей він уваги не звертає. Без перепон можна блукати коридорами, мати вільний доступ до класів, бібліотек та їдалень.

Після п’ятнадцятихвилинної екскурсії журналісти повернулися до охоронця. Той каже: бачив, коли йшла журналістка. А оскільки у школу пройшла абсолютно стороння особа, наступного разу не пропустить.

Директор від коментарів про систему безпеки відмовляється. Ми ж рушаємо до наступного закладу – школи за кількасот метрів від першої. Минаємо паркан, шкільний стадіон і легко потрапляємо всередину.

На вахті жінка, що в бік журналістки навіть не дивиться. На питання журналістів відповідає агресивно. Мовляв, вона надто зайнята, аби затримувати сторонніх, бо саме… засинає.

Із жінкою порозуміння знайти не вдалося. Директор обіцяє виправитися. Опісля пояснює: сьогодні це випадковість. Вахтери перевіряють кожного, хто переступає поріг школи. Остання зупинка – елітний ліцей у Києві. Серед учнів –діти політиків, олігархів і зірок. Утім, статус – не ознака пильної охорони. Журналістку ZIKу не помітили й тут.

Наслідки нашої інспекції невтішні. У кожну з перевірених нами шкіл може потрапити людина, яка матиме злий намір. У профільному департаменті не заперечують, що столичні школи стають доступними для незнайомців. Посадовці теж вирішили організувати рейд.

«Ми от саме будемо перевіряти, наскільки легко, навіть при черговому або охоронцеві, який сидить при вході, потрапити у заклад, наскільки легко тобі підійти і зайти до будь-якого класу», – розповідає директор департаменту освіти й науки КМДА Олена Фіданян.

До того ж, проінспектують справність усіх камер відеоспостереження. Нині в дитячих садках і школах їх понад дві тисячі. Для перевірок у столичній мерії вже створили робочу групу.

Нагадаємо, після трагедії у Керчі міський голова Києва Віталій Кличко доручив перевірити системи відеоспотереження в учбових закладах.

Мар’ям Ель Хасан Алі, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:24 :33