вівторок, 23 жовтня, 2018, 20:20 Економіка
Нардеп Крулько заявив, що підвищення ціни на газ є економічно необґрунтованим
ZIK
ZIK

Така ситуація із тарифами призведе тільки до одного – кількість неплатежів за «комуналку» буде зростати, а населення ще більш активно виїздитиме за кордон.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Крулько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, у НКРЕКП заявили, що місцеві органи влади завищували тарифи на тепло на 20-70%.

«ОТГ – це переважно сільські громади, в яких немає централізованого опалення. Тому про яке підвищення вартості тепла може йтися в селах? Відтак, представники НКРЕКП, намагаючись вигородити себе, перекладають відповідальність на інших», – вважає Іван Крулько.

Депутат пояснив, що базовою складовою тарифу на тепло є ціна на газ, яка протягом останнього часу постійно зростає. І якби не було такого стрімкого підвищення вартості газу, то органи місцевого самоврядування не мали б жодних підстав, щоб підвищувати ціни.

«Можна скільки завгодно нарікати на мерів тих містечок, де ще є централізоване теплопостачання. Але вони змушені йти на такий крок, адже ціна газу зросла. Натомість потрібно запитати у НКРЕКП, чи спрогнозували вони, на скільки здорожчає опалення для населення після чергового останнього підвищення на 23,5%.

Я вважаю, що таке підвищення ціни на газ є абсолютно необґрунтованим, адже немає жодного економічного розрахунку. До цього часу ми не можемо отримати інформацію, яка реальна ринкова ціна газу саме для України. І така ситуація призведе тільки до одного – кількість неплатежів за «комуналку» буде зростати, а населення ще більш активно виїздитиме за кордон», – констатував Іван Крулько.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні уряду 19 жовтня Кабінет Міністрів підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 03:54 :50