Новини » Суспільство 23 жовтня, 2018, 17:18
Ледачі чоловіки мають хворих дітей, а спортивні – здорових, – вчені

Достатня кількість фізичних навантажень покращує якість чоловічих сперматозоїдів і підвищує здоров’я майбутнього потомства.

Відомо, що погані звички і ожиріння, нездорове харчування і стрес у батьків негативно позначаються на здоров’ї майбутньої потомства. Але команда Крістін Стенфорд (Kristin Stanford) з Університету штату Огайо показала, що на нього можна вплинути і в кращу сторону. У статті, опублікованій в журналі Diabetes, вчені описують експерименти з самцями мишей, одна група яких отримувала регулярні фізичні навантаження в біговому колесі, а інша проводила дні в нерухомості, пише naked-science.

Досліди тривали три тижні, протягом яких тварин містили на висококалорійній дієті. По завершенні тестів у них брали проби сперматозоїдів, після чого до тих і іншим самцям підсаджували самок для спарювання. Стан народженого потомства оцінювалося в віці року – час розквіту сил у мишей. І дійсно, нащадки «спортивних» самців успадковували їх активний здоровий метаболізм, мали більш низький рівень інсуліну і краще контролювали вміст цукру в крові. Вправи їх батьків повністю нівелювали негативний вплив їх же висококалорійної дієти.

Обстеження сперми показало, що успадковане здоров’я метаболізму миші отримали з короткими регуляторними ланцюжками РНК. Сперматозоїди їх батьків відрізнялися пониженим числом цих сигнальних молекул, тоді як сперматозоїди «ледачих» самців були буквально «набиті» ними. Варто додати, що механізм роботи таких РНК поки не відомий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 08:07 :15