вівторок, 23 жовтня, 2018, 21:43 Суспільство
Крулько про томос: На карті світу з’явиться одна з найбільших православних церков
ZIK
ZIK

Сьогодні Україна вже перебуває на фінішній прямій, щоб отримати свою автокефалію. А тому дуже важливо, щоб внутрішні проблеми країни не стали на заваді цьому процесу.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Крулько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Сьогодні ми живемо, без перебільшення, в історичний момент. Адже на карті православного світу з’явиться одна з найбільших церков, яка буде мати надзвичайно серйозний вплив на християнський православний світ. Українці століттями боролися за можливість створення єдиної помісної церкви в Україні, також цю ідею сповідав патріарх Філарет, як тільки очолив УПЦ КП», – нагадав Іван Крулько.

Депутат зауважив, що сьогодні Україна вже перебуває на фінішній прямій, щоб отримати свою автокефалію. А тому дуже важливо, щоб внутрішні проблеми країни не стали на заваді цьому процесу.

«Безумовно, Росія не відступить і намагатиметься всіляко гальмувати процес отримання Україною томосу. Через це сьогодні в Російській православній церкві відбувається істерика, адже вони розуміють, що вже не будуть «третім Римом» і найбільшою церквою в православному світі. І зараз Росія сама собі робить гірше, коли розриває зв’язки з Константинопольським Патріархатом, а фактично стає розкольником», – зазначив Крулько.

На думку політика, Україна в такій ситуації повинна зберігати спокій і не допустити жодного кровопролиття.

«Ми як парламент повинні створити законодавчу базу, щоб ті громади, які висловлять бажання перейти в Єдину українську православну церкву, мали можливість це зробити безболісно. А також прослідкувати, щоб все майно залишилося із громадою», – підкреслив Іван Крулько.

Як повідомлялося, представник Константинопольського Патріархату, митрополит Гальський Еммануїл вважає, що автокефалія Українській церкві буде надана протягом дуже короткого проміжку часу, напевне, в наступні тижні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:41 :44