вівторок, 23 жовтня, 2018, 1:10 Політика
Горбатюк розповів, що уповільнює проведення експертиз у справах Майдану

В Інститутах судових експертиз у Києві та Харкові працюють всього по одному експерту-балісту, це викликає серйозні затримки з балістичною експертизою у справах Майдану.

Про це в ефірі «Громадського» повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Так, є дійсно некомплект експертів. Це ситуація, яка стосується не тільки справ Майдану... Це проблематика тих експертних установ, тих відомств, в яких працюють ті експерти. Тобто ми призначаємо, ми пишемо листи, ми пишемо, що нам важливо максимально швидко отримати ці експертизи. Але руху в них не збільшується», – сказав Горбатюк.

За його словами, у Харківському інституті науково-дослідних експертиз та Київському науково-дослідному інституті судових експертиз працюють всього по одному балістичному експертові.

«Неможливо, щоби в провідних науково-експертних установах працювали по одному експерту-балісту, який перевантажений поточною справою і не може приступити до експертиз стосовно подій Майдану», – додав він.

Горбатюк розповів, що деякі експертизи тривають по 2 роки.

Водночас співробітник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталя Баюрко пояснила, що термін виконання експертиз залежить від складності питань та експертних задач.

«Експертизи щодо справ Майдану почали надходити до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз ще з 2014 року. На сьогодні тоді призначені експертизи є виконаними, матеріали висновків судових експертів надані то тих установ, які призначали ті експертизи. Нові експертизи, що призначають до цього часу виконуються в робочому порядку. Експерти намагаються докладати усіх зусиль, щоб цей процес пришвидшити, але термін їхнього виконання залежить від складності питань та експертних задач», – наголосила Баюрко.

Нагадаємо, 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця. Водночас, цей процес затягнувся донині.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:17 :02