вівторок, 23 жовтня, 2018, 20:48 Політика
Екс-заступник міністра охорони здоров’я викрив хитрощі українських «виробників» ліків
ZIK
ZIK

Більшість так званих українських виробників ліків перетворюють головні елементи препаратів, які вони купують за кордоном, у лікарську форму і пакетують. Лікувальна цінність таких ліків надзвичайно низька.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив колишній заступник міністра охорони здоров’я України (2007-2008 рр.) Валерій Івасюк.

Гість програми, відповідаючи на запитання глядача стосовно державної програми «Доступні ліки», за якою пацієнтам виписують препарати, які їм не підходять, нагадав, що відповідно до цієї програми уряд затвердив перелік ліків, які мають закуповувати за кошти державного бюджету, а також перелік препаратів, які певні категорії хворих мають отримувати безкоштовно. Валерій Івасюк також нагадав про слова прем’єра, що немає можливості профінансувати весь перелік ліків, які мають видавати пацієнтам безкоштовно, тож дві третини препаратів вони мають купувати за «невелику ціну» самі.

Колишній заступник міністра охорони здоров’я звернув увагу на те, що виробництво низки препаратів – гормональних, для лікування онкозахворювань, антибіотиків – це дороговартісні технології.

«В Україні таких виробництв немає. Більшість так званих українських виробників – це виробники, які з тих головних елементів ліків, які вони купують за кордоном, тут їх перетворюють у лікарську форму й пакетують. Постає питання, а яка лікувальна цінність цих ліків? Надзвичайно низька», – заявив Валерій Івасюк.

На прикладі препаратів проти герпесу українського та іноземного виробництва пояснив, як вітчизняний неякісний препарат замість лікування інфекції призводить до мутації вірусу, який своєю чергою надалі вже не піддається лікуванню якісними препаратами.

«Постає питання, і відповідь на нього теж є проста: які ліки закуповують для влади, для міністрів… і які ліки пропонують для людей безкоштовно», – резюмував Валерій Івасюк.

Нагадаємо, в затвердженому урядом бюджеті на 2019 рік на державну програму «Доступні ліки» закладено 1 млрд грн.

У 2019 році державну програму «Доступні ліки» передадуть від МОЗ до Національної служби здоров’я України.

Як повідомляли раніше, Кабінет Міністрів України не включив у програму «Доступні ліки» препарати, необхідні пацієнту до і після трансплантації.

Влітку Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що перелік препаратів урядової програми «Доступні ліки» постійно збільшується.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 01:49 :34