Новини » Львів Читать эту новость на русском

Дитячий табір «Супутник» у Брюховичах може відновити роботу вже наступного року

База «Супутник» у Брюховичах. Фото з відкритих джерел

Колишній дитячий табір профспілок Львівської залізниці «Супутник», що на вулиці Львівській, 92 у Брюховичах, схоже, отримав шанс на нове життя. Завдяки партнерству з приватним інвестором вже у 2019 році оздоровчий комплекс, який востаннє приймав на оздоровлення дітей залізничників ще у далекому 2001 році, знову запрацює за своїм основним призначенням.

«Нині комплекс табору законсервований, оскільки профспілки після передачі табору так і не змогли знайти коштів на його експлуатацію», - розповідає директор табору Володимир Петришин, який працював у ньому на різних позиціях понад 20 років. За весь час перебування табору у власності підприємства «Рокс-Львів», створеного Дорожньою профспілковою організацією Львівської залізниці, коштів в обсязі, достатньому на утримання табору та забезпечення належних умов відпочинку дітей знайти так і не вдалося – путівки у такий табір не можуть бути дорогими, а дотацій на майно, яке було передане у власність трудового колективу в особі профспілок, ні в бюджеті «Укрзалізниці», ні у державному бюджеті передбачено не було. Не допомогла і співпраця з клінічною лікарнею Львівської залізниці, яка донедавна мала тут кардіологічне відділення – відповідно до умов користування комплексом табору, які були визначені ще при його передачі, лікарня сплачувала за оренду комплексу символічну 1 гривню на рік. На ці кошти, звісно ж, жодних ремонтів не проведеш.

Все це змусило профспілки активно шукати партнерів, аби зберегти табір. І такого інвестора вдалося знайти наприкінці 2015 року. «За умовами партнерства, інвестор має виконати реконструкцію капітальних приміщень табору, благоустрій території та ремонт відкритого басейну. Нині ці приміщення в неналежному для прийому дітей стані та вимагають багато ремонтних робіт, які потрібно зробити», - розповідає голова дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці Артем Корольков. За його словами, роботи планується виконати до початку літнього сезону, і вже наступного року табір зможе приймати на оздоровлення до 200 дітей за сезон. «Інвестор надає кошти на ремонти на відновлення, а завдання дорпрофсожу – забезпечити табір в оздоровчий період дітьми, а в міжсезоння - ветеранами та пенсіонерами залізниці», - додає голова профспілки. Він наголосив, що першими гостями табору стануть діти залізничників, що зможуть отримати путівки до «Супутника» у профспілкових організаціях залізниці та її підрозділів.

Крім реконструкції капітальних приміщень та території табору, приватний інвестор вирішить ще одну болючу проблему «Супутника» - земельну. Справа в тому, що земля, на якій знаходиться табір, йому не належить і ніколи не належала – це територія  Брюховицької селищної ради. При передачі табору трудовому колективу в особі профспілок про належне відведення землі ніхто не подбав. І досі існував серйозний ризик того, що землю у табору, який не функціонував, могли просто передати будь-кому – адже за використання землі згідно із законодавством потрібно платити чималі кошти, яких ні у профспілки, ні у табору немає. «Відповідно до умов співпраці при реконструкції табору ми забезпечимо відведення землі для його потреб та внесемо всі необхідні платежі до бюджету селища, і табір буде володіти землею на законних підставах», - говорить представник інвестора Лев Козаков. Він наголосив, що управління табором здійснюватиме профспілка спільно з інвестором, для чого утворено окрему юридичну особу.  Інтересом ж інвестора до участі в цьому проекті є можливість використання частини території табору, на якій розміщені зруйновані некапітальні споруди, що не підлягають відновленню.

Відновлення табору за участю приватного інвестора вітає і голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський – адже це реальні надходження до бюджету селища. «Для нас дуже добре, що профспілки залізниці та їх партнери вирішать проблему земельної ділянки, на якій розміщено табір «Супутник». Адже досі ніхто не вносив за неї плату, а ми не могли вимагати цих коштів, оскільки їх у профспілок просто не було», - зауважив він. Селищний голова наголосив, що земельна ділянка табору буде викуплена за вартістю, що визначена експертною грошовою оцінкою, та додав: «Відведення землі для табору дасть серйозні надходження до бюджету селища, які допоможуть нам не тільки добудувати школу, а й продовжувати ремонти доріг».

Сподіваємось, що все буде так, як планують профспілки Львівської залізниці, і у 2019 році відновлений табір «Супутник» вперше за 18 років прийме дітей залізничників. Якщо це станеться, він стане чи не єдиним дитячим табором відпочинку в Брюховичах, який відновить свою роботу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...