Новини » Економіка 22 жовтня, 2018, 17:18
Впродовж двох років Україна має сплатити міжнародним кредиторам 5,5 млрд доларів
Долари США. Фото: Pixabay
Долари США. Фото: Pixabay

Уряду України у 2019-2020 роках потрібно буде виплатити за зовнішніми зобов’язаннями близько 5,5 млрд доларів, а це приблизно 4,5% ВВП країни.

Як йдеться в повідомленні міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, також у 2019 році Україну очікують виплати за валютними зобов’язаннями на внутрішньому ринку на загальну суму близько 3 млрд доларів, або 2,3% ВВП, передає УНІАН.

У S&P прогнозують, що у 2019 році Україна отримає близько 3 млрд доларів у рамках нової програми з Міжнародним валютним фондом, однак ці кошти використовуватимуться винятково для поповнення валютних резервів Національного банку і не будуть доступні для виплат за суверенним валютним боргом. Водночас, зазначили в S&P, нові угоди з МВФ забезпечать доступ до додаткового фінансування з боку міжнародних організацій-донорів, включаючи близько 1 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу і 800 млн доларів гарантій від Світового банку.

Крім того, за оцінками рейтингового агентства, потреби в зовнішньому фінансуванні будуть покриті за рахунок нового випуску єврооблігацій і гривневих облігацій на внутрішньому ринку, що разом дасть змогу уряду здійснити виплати за зовнішніми валютними зобов’язаннями у 2019 році.

«За відсутності фінансування з боку МВФ і додаткових коштів від міжнародних організацій-донорів, пов’язаних з програмою МВФ, ми як і раніше відзначаємо ризик істотного погіршення показників зовнішнього фінансування України, беручи до уваги її значні потреби в рефінансуванні боргу», – наголошується в повідомленні.

У S&P вважають, що у 2019 році уряд навряд чи зможе залучити весь необхідний обсяг валютного фінансування на внутрішньому ринку, а також відзначають ризик для бюджету, пов’язаний з випущеними Україною єврооблігаціями обсягом 3 млрд доларів, придбаними Росією у 2013 році.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства фінансів, обсяг майбутніх виплат України за зовнішнім державним боргом до кінця 2018 року – у четвертому кварталі – становить 17,247 млрд грн, або 610 млн доларів за поточним курсом НБУ.

Нагадаємо, після підвищення Урядом ціни на газ для населення на 23,5% та ухвалення Верховною Радою у першому читанні держбюджету на 2019с рік, МВФ заявили про відновлення підтримки України. Йдеться про нову 14-місячну програму підтримки stand-by (SBA) на суму 3,9 мільярда доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:51 :00