понеділок, 22 жовтня, 2018, 23:45 Економіка
Володимир Лановий заявив про неправильне управління зовнішніми боргами
ZIK
ZIK

Управління зовнішніми боргами України – неправильне. Ми отримуємо гарантії під зовнішні кредити, отримуємо дешеві кредити від ЄС і від МВФ. Хіба ми не могли реструктуризувати погані борги з високими відсотками? Чому нічого не робиться – запитання.

На цьому в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK наголосив екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Як відомо, Кабінет Міністрів України вирішив підвищити ціну на газ для населення. З 1 листопада ціна газу зросте на 23%.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що Україна без кредиту МВФ не уникне дефолту, а тому змушена була виконати його умови і підвищити ціну на газ.

Екс-міністр економіки Володимир Лановий переконаний, що якби Україна не погодилася на умову МВФ підвищити ціну на газ, ніякого дефолту не було б.

«Це йде від Гройсмана. Де ще ми чули про якийсь дефолт? Це, по-перше. По-друге, Яресько зібрала групу основних приватних кредиторів, по яких була гостра ситуація, і домовилася з ними. Погано чи добре – це інше питання. Але діалог із кредиторами – це перший пункт, щоб управляти боргами і знімати «піки» боргових зобов’язань», – зауважив Володимир Лановий.

Водночас екс-міністр економіки розповів, що на 2019-й рік припадає пік боргових зобов’язань. Лановий дивується, чому лише зараз про це почали говорити.

«Чому сиділи стільки років? Хіба не знали, що у 2019-му році це буде?» – зауважив він.

Володимир Лановий наголосив, що управління зовнішніми боргами України – неправильне.

«Отримуємо гарантії під зовнішні кредити, отримуємо дешеві кредити під 1% від ЄС, від МВФ. Хіба ми не могли реструктуризувати погані борги з високими відсотками, де є 8-9%, де ми не можемо їх обслуговувати, бо бюджету не вистарчить. Але нічого не робилося. Чому так – запитання», – зазначив Володимир Лановий і додав, що, на його думку, питання боргів і підвищення цін – штучно створене.

Також Володимир Лановий заявив, що позицію МВФ потрібно критикувати, бо в Україні МВФ говорить не те, що говорить в усіх цивілізованих країнах світу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:37 :37