понеділок, 22 жовтня, 2018, 16:10 Економіка
Вітренко: Облгази-монополісти не розраховуються з «Нафтогазом» у повному обсязі
ZIK
ZIK

У 2019 році недооплата теплокомуненерго, облгазів та облгаззбутів очікується у 25 мільярдів гривень. Тому «Нафтогаз», якщо проблема не вирішиться, буде змушений шукати ці кошти для того, щоб виконати свої зобов’язання щодо сплати податків і дивідендів.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал ZIK, говорив комерційний директор  НАК «Нафтогаз-Україна» Юрій Вітренко.

«Постанова Кабміну про укладання спеціальних обов’язків, в якій і має бути закладена підвищена ціна на газ, все ж таки є політичне рішенням. Адже співпраця з МВФ дуже важлива для мікроекономічної стабільності країни. Але наша проблема полягає у тому, що існує заборгованість з боку структур-посередників», – сказав Вітренко.

За його словами, на жаль, «Нафтогаз» не постачає на пряму блакитне паливо для населення, а посередники не виконують своїх зобов’язань.

«Існують монопольні посередники у кожному конкретному регіоні, це так звані облгази і облгазбути, дочірні структури, більшість з яких контролює група пана Фірташа. Саме через існування монопольних посередників «Нафтогаз» недоотримає у 2019 році, якщо ця проблема не буде вирішена, 12,2 мільярда гривень», – зазначив він.

Також, на його думку, проблемою є те, що не повністю розраховуються з «Нафтогазом» підприємство теплокомуненерго, облгази, які є материнськими структурами облгаззбутів. Тобто ті, які відбирають газ з труби від «Нафтогазу».

«Відповідно, у 2019 році очікується недооплата у 25 мільярдів гривень. Якщо не буде вирішена проблема, то Нафтогазу треба буде знайти кошти для того, щоб виконати свої зобов’язання щодо сплати податків і дивідендів, які закладені в проект держбюджету на 2019 рік, а також профінансувати у повному обсязі капіталовкладення. Тому очікувані надходження в наступному році становлять наразі майже 130 мільярдів гривень. І без вирішення проблеми неплатежів з боку монопольних посередників постає питання ризиків щодо несплати цих сум і надходжень до держбюджету», – наголосив Вітренко.

Нагадаємо, на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про перерозподіл Нафтогазом 90% свого прибутку за 2018 рік до державного бюджету. Також було вирішено, що  з 1 листопада ціни на газ для населення зростуть на 23%.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 16:33 :41