Новини » Політика 22 жовтня, 2018, 23:30
Сергій Фурса: Без «маркера» МВФ гроші Україні ніхто не дасть
ZIK
ZIK

Питання України в тому, щоб без «маркера» МВФ грошей ніхто не дає. Ринок любить МВФ, інвестори люблять МВФ, бо це «маркер», який відображає те, що Україна рухається в правильному напрямку.

Таку думку в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Як відомо, Кабінет Міністрів України вирішив підвищити ціну на газ для населення. З 1 листопада ціна газу зросте на 23%.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що Україна без кредиту МВФ не уникне дефолту, а тому змушена була виконати його умови і підвищити ціну на газ.

Інвестбанкір Сергій Фурса, коментуючи заяву Гройсмана, зауважив, що без підвищення ціни на газ, відтак без кредиту МВФ, Україні справді загрожували важкі фінансові наслідки.

«Це міг би бути не дефолт. Ми могли напружитися, віддати усі гроші, які потрібно, але тоді б нам не вистарчало на пенсії, зарплати, на інші соціальні виплати і на будівництво доріг. Так, це можна було б не називати дефолтом, але результати були б набагато гірші, ніж зараз», – певен Сергій Фурса.

Водночас експерт розповів про наслідки, які могли б бути в Україні після оголошення дефолту:

«Під дефолтом приховується девальвація, тобто реагує курс гривні. За курсом тягнеться все інше – інфляція, втрата робочих місць і таке інше. А що таке девальвація? Це знову підвищення цін на газ. Тобто в цьому варіанті ціни зростали б ще швидше. Особливо в гривнях, бо вартість газу прив’язана до вартості долара», – зазначив гість програми.

Сергій Фурса додав, що внаслідок дефолту постраждає й економіка країни.

«Економіка починає реагувати. Перш за все, вона б реагувала девальвацією гривні. Не тому, що ми оголосили дефолт. А тому, що панічні настрої прийшли б в економіку, й усі б зрозуміли, що в нас немає грошей. У такому випадку їх потрібно друкувати. А коли ми друкуємо гроші, завжди відбувається девальвація. Тому це було б неминуче», – підкреслив Сергій Фурса й додав, що Україна не змогла б реструктуризувати зовнішні борги, бо немає на це причин.

«Україна цілком платоспроможна. Боргове навантаження насправді знижується. Але питання України в тому, щоб без «маркера» МВФ грошей ніхто не дає. Ринок любить МВФ, інвестори люблять МВФ, бо це «маркер», який відображає те, що Україна рухається в правильному напрямку», – наголосив інвестиційний банкір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 20:50 :28