Новини » Економіка 22 жовтня, 2018, 11:11
Підвищення цін на газ: Уряд обіцяє «захистити тих, хто цього потребує»
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Підвищення цін на газ для населення – це вимушений крок, щоб Україна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг, заявляють в українському уряді

«Багато хто пам’ятає той час, коли Україна переживала кризові 90-ті. Стрімка інфляція, затримки з виплатою заробітної плати, високий рівень безробіття, потім перше різке знецінення української гривні – долар тоді зріс з 3-х до 5-ти гривень. У 2018 році в Україну знову могла б повернутися в 90-ті. У 2006-2013 роках були взяті мільярдні доларові кредити, які не були тодішньою владою спрямовані на розвиток економіки, а були розтриньканні і витрачені на «проїдання». За цей час борг України був нарощений більш ніж на 50 млрд доларів. Це річний бюджет України! Безвідповідальність тодішніх чиновників зробила сьогодні заручниками простих українців. А тепер настав час повертати ці борги – у наступні п’ять років держава Україна має віддати більше як 30 млрд доларів», – повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Як зазначається у повідомленні, нинішній уряд уже розпочав знижувати боргове навантаження – вперше за останні роки відсоток боргу до ВВП в доларовому виразі зменшився. А нещодавно прийнята стратегія передбачає конкретні кроки щодо досягнення фінансової незалежності України.

Але сьогодні, додали у Кабміні, Україна все ще вимушена виходити на зовнішні ринки, перепозичати гроші, щоб обслуговувати попередні борги: Для цього країні конче потрібна співпраця з Міжнародним валютним фондом. Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкротства. В країні почався б доларовий хаос та стрімкий ріст на товари і послуги. Держава вимушена була б скоротити соціальні програми та «заморозити» заробітні плати й пенсії. Загроза повернутися в 90-ті була б реальною».

Як повідомили в уряді, переговори з МВФ були складними. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент: доходи українців поки не дозволяють платити ринкову ціну на газ.

«Результатом річних перемовин став компроміс, якого вдалося досягнути лише завдяки наполегливості українського уряду. Замість 60%, ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23% – майже втричі менше, ніж могло би бути, – заявили у Кабміні. – Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від Уряду «живі» гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям».

На урядову програму «теплих кредитів» додатково виділено 100 млн грн. Це дасть змогу українцям отримати безповоротну допомогу від уряду на енергомодернізацію житла: заміну котлів, утеплення, встановлення лічильників, зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, 19 вересня, Кабінет Міністрів підвищив ціну на газ для населення. Із 1 листопада зростуть на 23%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 13:43 :45