Новини » Курйози 22 жовтня, 2018, 17:45
Науковці розгадали ще одну таємницю Леонардо да Вінчі
Фото: thejizn.com
Фото: thejizn.com

Аналіз портретів та автопортретів Леонардо да Вінчі вказує на те, що геніальний митець Відродження, ймовірно, страждав косоокістю, що полегшувало йому відтворення тривимірних фігур на картинах та у скульптурах.

Про це повідомляє офіційна сторінка Лондонського міського університету.

Професор Крістофер Тайлер з Лондонського міського університету проаналізував релятивне положення зіниць на шести творах мистецтва, що є портретами чи автопортретами да Вінчі (дві скульптури, дві олійні картини та два ескізи): «Вітрувіанська людина» (да Вінчі), «Давид» (Андреа дель Верроккйо), «Молодий воїн» (дель Верроккйо), «Йоан Хреститель в юності» (да Вінчі) та «Спаситель світу» (да Вінчі) і ще на одному ймовірному автопортреті да Вінчі.

Результати досліджень вказують на те, що митець страждав періодичною косоокістю, яка дозволяла йому використовувати, як обидва ока (стереоскопічне бачення із сприйняттям глибини), так і одне око. Останнє було корисним, коли було потрібно перенести тривимірне зображення на плоске двовимірне полотно.

Вважається, що косоокістю страждали декілька великих митців – від Рембрандта до Пікассо. Все вказує на те, що да Вінчі також належав до цієї групи.

Дані дослідження свідчать про те, що середня кількість відхилення косоокості, тобто кут косоокості, у п’яти роботах становить -10,3 °.

Нагадаємо, у Римі виявили невідому картину да Вінчі, де він зобразив себе в образі архангела Гавриїла.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 16:24 :31