понеділок, 22 жовтня, 2018, 16:47 Світ
Консульство Саудівської Аравії у день убивства Хашоггі створило «двійника» журналіста, – ЗМІ
Консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Працівники консульства Саудівської Аравії у Стамбулі, де вбили опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі, в день убивства створили його «двійника».

За даними каналу, у консульстві підібрали схожого чоловіка та одягли його в такий самий одяг, який був на убитому журналістові, – повідомляє Громадське.

В день убивства цей чоловік вийшов з території дипломатичного представництва та ходив по місту, де його зафіксували камери відеоспостереження.

Як зазначає телеканал, у «двійнику» Хашоггі впізнали співробітника спецслужб Саудівської Аравії Мустафу аль-Мадані. На відео можна побачити, що у справжнього Хашоггі, на відміну від «двійника», є помітна залисина.

Турецькі спецслужби вважають, що у такий спосіб працівники консульства хотіли переконати спостерігачів, що журналіст дійсно покинув територію диппредставництва живим. Нагадаємо, після зникнення Хашоггі у консульстві стверджували, що той зробив усі свої справи та вийшов до міста.


Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашоггі вбили в консульстві у Стамбулі. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашоггі залишається невідомою.

Велика Британія, Франція та Німеччина звернулися до Саудівської Аравії з вимогою терміново роз’яснити обставини смерті журналіста.

Довідка.

Джамаль Хашоггі – саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 18:58 :35