понеділок, 22 жовтня, 2018, 23:57 Економіка
Фурса: На соціалку Україна витрачає найбільше серед усіх країн Європи
ZIK
ZIK

Держава повинна відійти від штучного стримування курсу вітчизняної валюти та надмірних витрат на соціальну сферу. Адже це лише посилює економічну нестабільність.

Таку думку в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він переконаний: така держава, як Україна, завжди має дві причини для кризи: торгівельний та бюджетний дефіцити.

«Наприкінці 2013 – початку 2014 років у нас був «ідеальний шторм» через цей шалений дефіцит бюджету у 10%. До того ж ми штучно тримали гривню протягом довгого часу. Тоді Нацбанк витратив 40 млрд доларів», – розповів Фурса.

Відтак, на його думку, держава повинна відійти від практики штучного стримування.

«Держава повинна від цього відійти і не створювати штучно такі кризи, як зараз. Вона відходить із «Нафтогазу» – ніхто не встановлює ціни, це робиться на вільних ринках. Далі – хто може, той платить», – вважає експерт.

Окрім того, він зазначив: на соціальну сферу Україна витрачає найбільше серед усіх держав Європи у відношенні до ВВП.

«Ми супер-соціальна держава, але при цьому і супер-бідна. Відтак, державі немає, де взяти гроші, вона тисне на середній клас, збільшуючи податки та втручаючись в економіку, замість того, щоб отримати гроші, які їй належать і не впливати на економіку та середній клас», – підкреслив Сергій Фурса.

Як повідомлялось раніше, автори дослідження USAID «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання» підрахували, що втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінили в 40% валового внутрішнього продукту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 04:42 :44