понеділок, 22 жовтня, 2018, 14:55 Економіка
Експерт вважає «неправильним» рішення про підвищення ціни на газ
ZIK
ZIK

Міжнародний валютний фонд не ставив умовою лише підвищення ціни на газ. Замість цього рішення Кабінет міністрів міг би провести справжню пенсійну реформу або ж запровадити земельний ринок.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

Він переконаний, що обирати пріоритетом підвищення ціни на газ, а не інші можливості «розрулити» питання з Міжнародним валютним фондом – неправильне рішення.

«МВФ не ставив умовою тільки це питання. Валютний фонд ставив питання виконання частини меморандуму. Такою, наприклад, могла бути справжня пенсійна реформа, а не «марафетна», що була проведена минулого року. Або ж запровадження земельного ринку, що додало б додаткових ресурсів українській економіці», – розповідає експерт.

Він запевнив: за час повноважень уряд Гройсмана можна було спокійно попрацювати на земельному ринку, але протягом двох років в цьому уряді навіть немає міністра аграрної політики.

«Тому зрозуміло, що ніяких дій робити не можна, аби навести лад на цьому ринку, відповідно добавити в українську економіку грошей та зменшити залежність від запозичень. А зараз з кредитних грошей, що прийдуть в Україну, більше третини потрібно відати як відсотки від попередніх запозичень», – зауважив Олександр Солонтай.

Тому він не погоджується з рішенням уряду Гройсмана, але підкреслює: підвищення ціни на газ для населення протягом наступних років було б вимушеним.

«Я бачу проблему не в самому піднятті ціни на газ – хоча, звичайно, сьогодні можна було б її і не піднімати, – а в дещо іншому питанні. Де інформація про те, як ми щомісяця скорочуємо споживання? Де інформація про те, як українські домогосподарства все менше витрачають газ?», – запитує політичний експерт.

За його словами, споживання українцями газу зменшується, але це зменшення аж ніяк не співпадає зі зменшенням кількості споживачів і самого споживання.

«Виходить, що українці, які все більше емігрують закордон, трохи зменшили споживання газу, але зовсім не настільки, наскільки мали б це зробити. Тому якби зростання ціни не випереджало зменшення споживання, а навпаки, то вийшло б так, що газ дорожчає, але українці платили б все менше», – переконаний фахівець.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів підняв ціну на газ для населення на 23%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:22 :26