Новини » Світ 22 жовтня, 2018, 8:59
Дунай в Угорщині висихає: рівень води впав до рекордного мінімуму, судна стоять
Фото: mukachevo.net
Фото: mukachevo.net

Рівень води річки Дунаю в Будапешті досяг рекордного мінімуму, який востаннє спостерігався 71 рік тому. Через рекордно низький рівень води в Дунаї багато суден не можуть повернутися додому.

У заяві управління водного господарства Угорщини йдеться, що з серпня в країні триває посуха, і з цієї причини рівень річки знизився в Будапешті до 43-44 см, повідомляє mukachevo.net.

Через рекордно низький рівень води в Дунаї заборонений прохід вантажних судів по річці. Подібний рівень води в річці востаннє становив абсолютний мінімум 51 см 6 листопада 1946 року. Через посуху очікується, що рівень і надалі буде падати.

Фото: mukachevo.net
Фото: mukachevo.net

Габріелла Сіклош, прес-секретар управління водного господарства, розповіла, що рекордно низький рівень Дунаю спостерігається на різних ділянках уздовж річки, в тому числі в Пакші, Адоні і Домборі.

У зв'язку з цим було зупинено рух вантажних барж, а також круїзних суден. Чимало турфірм змушені скасувати круїзи по Дунаю.

Круїзні теплоходи Українського Дунайського пароплавства також не можуть поки повернутися додому. Наразі всі судна завершили свою навігацію-2018, але повернутися в рідний порт не можуть через низький рівень води на Дунаї.

За час навігації теплоходи «Молдавія», «Україна» і «Дніпро» виконали по 24 рейсу, «Волга» – 25. Всього ними перевезено 14652 пасажири. На даний час вони стоять в порту Лінц. Частина екіпажів відправляється додому автобусами. На борту залишаться тільки експлуатаційники, які дочекаються покращення навігаційних умов і після цього відправлять судна в базовий порт.

Фахівці пов'язують обміління Дунаю з дуже спекотним літом. Поліпшити становище можуть тільки рясні опади, які очікуються в листопаді.

Фото: mukachevo.net
Фото: mukachevo.net

Найдовшою притокою Дунаю є річка Тиса. Її басейн є найбільшим суб-басейном басейну Дунаю і служить домівкою для 14 мільйонів людей, які проживають у п’яти країнах: Україні, Румунії, Словаччині, Угорщині та Сербії. Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці – Закарпатської області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 01:31 :50