Новини » Політика

Постпред президента: СБУ АР Крим – у Херсоні, поліція – в Одесі, а прокуратура – у Києві

ZIK

У нас є Управління Служби безпеки АР Крим. Воно знаходиться в Херсоні. Є Головне управління Національної поліції АР Крим і Севастополя, яке знаходиться в Одесі. Є ще прокуратура АР Крим, яка знаходиться у Києві. Давайте придумаємо ще якийсь орган в Ужгороді, щоб було цікаво жити. І на папері все це якось буде працювати. Але не в реальному житті.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK розповів постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

Гість програми зазначив, що робота правоохоронних органів Криму сьогодні дискоординована.

«Ось у нас є Управління Служби безпеки АР Крим. Воно знаходиться в Херсоні. У нас є Головне управління Національної поліції АР Крим і Севастополя, яке знаходиться в Одесі. У нас є і прокуратура АР Крим, яка знаходиться у Києві. Давайте придумаємо ще якийсь орган в Ужгороді, щоб було цікаво жити. І на папері все це якось буде працювати. Але не в реальному житті», – зауважив Борис Бабін.

Постійний представник Президента України в АР Крим наголосив, що це велика проблема.

«Ми з самого початку це питання ставили. І попри шалений спротив окремих «пагононосців», завдяки політиці і позиції центрального апарату Нацполіції, було схвалене рішення про поступово передислокацію поліції АР Крим і Севастополя туди, де вона має бути – на Херсонщину. Подалі від одеських теплих клозетів для генералів, поближче до передової»,– підкреслив Борис Бабін.

Він сподівається, що цей процес «закінчиться тим угрупуванням, яке має працювати саме там, де є Крим, а не там, де є кава-брейки, звіти з громадськість та інші цікаві івенти».

«Це, мабуть, також важливо, але все ж таки, у нас війна»,– акцентував Бабін.

Постійний представник Президента України в АР Крим додав, що кожен з цих органів має працювати самостійно. Однак для результативності, підкреслив Бабін, має бути узгодження позицій різних структур.

«СБУ має відповідні завдання. Нацполіція також. У нас є прокуратура. Є уповноважений з прав людини і його представник в Криму. Є орган виконавчої влади. Тобто кожен повинен займатися своїм. Міністерство – виконувати бюджетні програми, Нацполіція – вести провадження, прокуратура – координувати процесуальні функції, уповноважений – захищати права людини. Кожен має своє. Але є низка питань, які складно вирішити, бо окупація Криму не передбачена законодавством України. Дуже часто виявляється, що ми заходимо в «тупик». Управлінський і правовий. Тому слід проводити узгодження позицій дуже різних структур у ситуаціях, коли до того ніхто такого не робив»,– прокоментував постпред Президента в АР Крим Борис Бабін.

Нагадаємо, Борис Бабін назвав Азовське море «сірою зоною» між Кримом та окупованим Донбасом.Loading...