неділя, 21 жовтня, 2018, 12:37 Світ
Популісти Італії таки затвердили проект бюджету попри критику Єврокомісії

Італійський уряд 20 жовтня затвердив проект державного бюджету на 2019 рік, який розкритикувала Європейська комісія.

Про це пише AP - повідомляє Європейська правда.

Прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте заявив, що проект бюджету був схвалений усіма фракціями коаліції на позачерговому засіданні уряду. Він зазначив, що Італія налаштована вести конструктивний діалог з Євросоюзом найближчими тижнями.

Утім, лідери правлячих партій «5 зірок» Луїджі Ді Майо та «Ліги» Маттео Сальвіні, які обіймають посади віце-прем’єрів, вказали на те, що не бачать можливостей для змін проекту бюджету. «Ми повторили наші позиції», – сказав Луїджі Ді Майо.

Напередодні міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг Італії до рівня Baa3 зі стабільним прогнозом, посилаючись на «послаблення фінансової стійкості Італії». У Moody’s закликали переглянути бюджетний проект, який передбачає дефіцит розміром 2,4% від ВВП, що втричі більше, ніж обіцяв попередній уряд у Римі.

У відповідь на це Маттео Сальвіні заявив, що не турбується про зниження рейтингу. «Уряд йде вперед попри рейтингові агентства, європейських комісарів та деякі внутрішні непорозуміння», – запевняє він.

Позачергове засідання уряду було викликано частково також через те, що Луїджі Ді Майо заявив, що у проект бюджету були внесені неузгоджені у коаліції зміни. Йдеться, зокрема, про пропозицію подовження дії податкової амністії на гроші, які були виведені за кордон, а потім повернуті до Італії. Рух «5 зірок» виступав проти цієї норми, побоюючись можливого відмивання грошей. Остаточну відповідь на зауваження з Брюсселя щодо бюджету Італія має надати Єврокомісії 22 жовтня.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейська комісія піде на безпрецедентний крок і відхилить національний бюджет Італії, якщо італійський уряд не поліпшить оголошені цифри дефіциту.

Нагадаємо, уряд Італії ухвалив державний бюджет, в якому популістські лідери заклали збільшення витрат для виконання своїх передвиборчих обіцянок.

Новий бюджет потягне за собою збільшення і без того величезного боргового навантаження країни – наразі борг складає 131% ВВП, найбільший серед країн єврозони після Греції і вищий, ніж верхня межа ЄС на 60%.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:56 :41