неділя, 21 жовтня, 2018, 18:53 Світ
Місцеві вибори у Польщі: за опитуваннями перемагає коаліція правлячої партії

21 жовтня в Польщі триває перший тур виборів депутатів міських, селищних рад та воєводств, а також мерів, бургомістрів та голів районних адміністрацій. За попередніми опитуваннями, перемогу (33-37% голосів) здобуває коаліція правлячої партії «Право і справедливість».

Про це пише Reuters - інформує Європейська правда.

Друге місце пророкують коаліції центристських опозиційних партій, до якої входять «Громадянська платформа» і партія «Сучасна», а також ліва політсила «Польська ініціатива» (24%). 8% може отримати праворадикальний рух Kukiz’15 і Польська селянська партія.

У Варшаві на посаду мера претендують 14 кандидатів. Згідно з опитуваннями, найвищий рейтинг має кандидат від опозиції Рафал Тшасковський – він набирає 41-42%. Серед його основних конкурентів – Патрик Які від PiS, прокремлівський кандидат Януш Корвін-Мікке та Маріуш Якубяк від руху Kukiz’15.

Правляча партія «Право і справедливість», попри домінування у національній політиці, залишається у меншості в міських радах, маючи більшість лише в одній із 16 провінційних асамблей.

«Право і справедливість» відома своєю націоналістичною риторикою та інституційними реформами, які посилюють непорозуміння з Євросоюзом.

Другий тур місцевих виборів заплановано на 4 листопада в місцях, де сьогодні жоден з кандидатів не здобуде понад половини голосів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 19:48 :29