неділя, 21 жовтня, 2018, 19:45 Суспільство
Бабін пояснив, як перевірити мешканців Криму, що голосуватимуть на виборах у 2019 році
ZIK
ZIK

Українці, які проживають на окупованих територіях, але захочуть проголосувати на президентських і парламентських виборах у 2019 році зможуть це зробити без проблем. І не варто одразу говорити про фальсифікації, адже спочатку їм треба буде перетнути лінію розмежування, що і є додатковим фактом контролю. Якщо ж особа не перетне цю лінію, то вона і не зможе проголосувати.

Про це заявив постійний представник України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

«Останні соцопитування показали, що українці цікавляться Кримом. Інша річ, скільки, хто і чи може віддавати для деокупації. Але в цілому тематика у виборчому контексті дуже важлива і крім того ми маємо наразі працювати над забезпеченням волевиявлення кримчан, які є громадянами України, а також внутрішньо переміщеними особами», – сказав Бабін.

Він вважає, оскільки внутрішньо-переміщених осіб з Криму є не так багато як з Донбасу, то звісно, що ніхто нікого не тягнутиме за вуха на місцеві вибори. Але зараз йдеться вже про 2019 рік, коли повинні відбутись президентські і парламентські вибори.

«Саме тому незалежно від місця проживання, чи це окупована територія, ВПО, закордонні осередки, полярна станція – не важливо, але усі громадяни мають право голосувати і я вважаю, що саме для кримчан ми повинні забезпечити цю можливість», – наголосив він.

Що ж стосується виборчих дільниць, то він зазначив, що треба провести велику роботу.

«Ми мусимо пліч опліч працювати з ЦВК, правоохоронними органами та державними реєстрами виборців. І тут не важливо, за кого будуть голосувати кримчани чи внутрішньо-переміщені особи, важливо, щоб вони мали право реалізувати свою можливість волевиявлення», – вважає Бабін.

На його думку, що стосується зловживань, то вони можуть бути у будь-якому регіоні України. Адже кількість тих, хто мають іноземні паспорти на жаль не є мізерною.

«Казати, що кримчани, луганчани, донеччани є якимись особливими україноненависниками, тобто так як їх малює російська пропаганда, то так не є. Ми не боїмося цього, але для нас головне, щоб люди проголосували. І, щоб проголосувати, їм треба буде перетнути лінію розмежування, що і є додатковим фактом контролю. Якщо вона її не перетинала, то і не зможе проголосувати і це декілька правоохоронних структур зможуть промоніторити», – прокоментував він.

Він зауважив, що саме у цьому не бачить проблеми та ризиків, бо швидше за все і самі окупанти будуть протидіяти волевиявленню. Вони можуть закрити КПВВ, можуть залякувати населення. Тому треба виходити на алгоритм, адже це питання не політичної боротьби.

«Спекулюють лише окремі посадовці, які про Крим знають лише те, що там хтось, колись, відпочивав з родини. Адже щомісяця мінімум 100 тисяч осіб перетинають КПВВ, які показують український паспорт, бо ми не визнаємо окупаційні «аусвайси». І є лише дуже маленька частина іноземців, які перетинають по спецдозволам: журналісти, члени кримсько-татарської діаспори і окупанти про це добре знають. Тому вони будуть протидіяти, залякувати, але навіть, якщо забезпечити мінімальний рівень безпеки для кримчан, то окупанти все одно не завдадуть їм великої шкоди», – вважає Бабін.

Нагадаємо, раніше голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель говорив про те, що на виборах Президента України в 2019 році варто очікувати на рекордну кількість кандидатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:59 :42