субота, 20 жовтня, 2018, 1:45 Політика
Тарута вважає, що офіційна англійська та російська мови доведуть, що Україна – світська держава
ZIK
ZIK

Мовне питання в Україні наразі не є найважливішим. Звісно, що українську повинен знати кожен, але це не означає, що треба забувати про інші. Адже було б дуже добре, якби окрім державної мови, ще було дві офіційні – англійська та російська, що одразу підвищило б статус країни.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Сергій Тарута.

«Що стосується чиновника будь-якого рівня, то він мусить спілкуватися і знати українську мову, безумовно. Більше того, якраз позиція партії «Основи» – це державна українська мова в рамках нашої Конституції і дві офіційні – англійська та російська. Бо саме тоді ми станемо світською країною», – сказав Тарута.

Але, на його думку, саме мовне питання зараз не є на порядку денному, хоча воно важливе.

«Звісно треба, щоб кожен знав українську мову. Але це не означає, що інші – якісь не такі. Яскравим прикладом є те, що сталося з Угорщиною та Румунією. І коли ми підписуємо угоди з ЄС, то ми, мабуть, їх не читаємо», – вважає він.

За його словами, у Європейському Союзі в статуті записано, що треба захищати й інші мови. Також він зазначив, що варто повернутися до коаліційної угоди, яку підписувала вся сьогоднішня влада.

«У коаліційній угоді записано, що повинен бути захист всіх мов в Україні. Тому я не думаю, що зараз треба піднімати питання мови, адже скоро вибори, і це вважатиметься спекуляцією», – додав Тарута.

Нагадаємо, в Україні розгорівся скандал після того, як було опубліковано відео, на якому видно, як у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:00 :56