Найбільший організм на Землі опинився під загрозою знищення

Найважчим і самим великим живим організмом на Землі є аж ніяк не слон і навіть не кит. Як не дивно, найбільший організм – це система Пандо, що складається з 40 000 дерев, об’єднаних між собою корінням. Головною загрозою стали олені.

Про це повідомляють Кontrakty.

Пандо

Вона охоплює площу рівну 43 гектарів, а її вага дорівнює 6000 тоннам. Дата початку її формування збіглася з кінцем льодовикового періоду, але через тисячі років свого існування вона зіткнулася з великими проблемами і тепер перебуває на межі вимирання.

Судячи з дослідженням, опублікованим на порталі PLOS One Wednesday, осиковий ліс перестав рости. Дослідники зробили такий висновок, вивчивши 106 акрів території. Фактично, ліс перестав демонструвати зростання щонайменше 30-40 років тому.

За словами Пола Роджерса, глави альянсу Western Aspen, який в 2017 році провів таке ж дослідження, але в менших масштабах, причиною проблеми є люди. Справа в тому, що вони дозволили місцевим оленям та іншим тваринам з’їсти всі доступні саджанці. Дослідники не виявили жодного паростка з цілої верхівкою. Раніше популяцію оленів регулювали хижаки на зразок ведмедів і вовків, але через полювання їхня кількість скоротилася.

Також в зникненні паростків винні ранчо, які випускають тварин. Щоб ліс «ожив», необхідно призупинити вигул домашньої худоби. Вплив людського фактора на Пандо добре видно при порівнянні його фотографій 1939 і 2011 року.

Стає ясно, що люди почали будувати будинки і кемпінги. У майбутньому дослідники хочуть дізнатися, як позначаться на ліс зміни клімату. Примітно, що їх мета – це не спостереження за загибеллю величезного організму, а спроба звернути увагу влади на проблему.

Заявивши про небезпеку, вони хочуть отримати підтримку на державному рівні, щоб люди перестали руйнувати ліс і він відновив зростання.

Loading...