субота, 20 жовтня, 2018, 3:30 Політика
Матіос вважає, що на виборах будуть розігрувати «карту» із ветеранськими організаціями
ZIK
ZIK

На виборах, особливо парламентських, усі будуть розігрувати «карту» тих, хто воював за Україну. Тому завдання держави, завдання військової прокуратури і уряду – соціалізувати, адаптувати і не допустити насильства тих, хто прийшов з війни.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти« на телеканалі ZIK заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Нагадаємо, 14 жовтня, під час промови у ДніпроОДА командир Української Добровольчої Армії Дмитро Ярош заявив про те, що 5 та 8 окремі батальйони УДА відходять з передової аби розпочати підготовку загонів територіальної оборони в усіх областях України.

Відповідаючи на питання ведучої, кому саме підпорядковується Ярош і хто його буде фінансувати, Анатолій Матіос зазначив, що усіх воїнів України фінансує український народ.

Водночас головний військовий прокурор повідомив, що усі загонів територіальної оборони будуть інтегровані як резервні підрозділи ЗСУ.

«Вони будуть резервними військами ЗСУ. Це не означає, що Ярош іде на державну службу. Але зрештою, будь-який українець сьогодні може пройти вишкіл і піти у резерв армії»,– підкреслив Матіос.

А на питання ведучої, які повноваження сьогодні має нардеп Ярош, щоб виводити добровольчі батальйони з передової, Анатолій Матіос зазначив, що сьогодні в Україні багато чого відбувається і підміняються поняття.

«От у нас народні депутати є у Раді, але там не присутні. Дмитро Ярош зі своїми побратимами 2014-го року стояв на передовій. Потім не хотів інтегруватися. Зараз знайшли політично-управлінське рішення, яке би легітимізувало цих осіб»,– пояснив військовий прокурор.

Гість ток-шоу також відповів на питання ведучої, чи не є «місія» Яроша спробою влади взяти ці організації під контроль і чи є підстави очікувати від ветеранів АТО дестабілізації ситуації в країні у передвиборчий період:

«Питання не зовсім до мене. Для цього є департамент СБУ. Але я скажу, що ветеранські організації не є під егідою держави. Люди повертаються з війни з великими проблемами, з несприйняттям несправедливості у цивільному житті. Є самостійні організації, є такі, що підпорядковуються певним політичним течіям. І на виборах, особливо парламентських, усі будуть розігрувати «карту» тих, хто воював за Україну. Тому завдання держави, завдання військової прокуратури і уряду – соціалізувати, адаптувати і не допустити насильства тих, хто прийшов з війни»,– підкреслив Анатолій Матіос.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:39 :50