субота, 20 жовтня, 2018, 2:00 Політика
Герої Небесної Сотні отримали нагороду від австрійських інтелектуалів

Герої Небесної Сотні стали лауреатами почесного призу імені Куденхофе-Калерґі за значний внесок в розвиток європейської ідеї.

Про це у пятницю, 19 жовтня, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Facebook.

За його словами, Європейський приз об’єднання інтелектуалів вручається за значний внесок в розвиток європейської ідеї видатним політикам та діячам. Цьогоріч його лауреатами стали Герої Небесної Сотні.

«Цими днями у Києві на Першій пан’європейській конференції в Україні приз було передано Музею Революції Гідності. Під оплески стоячого залу», – повідомив Клімкін.

Він також повідомив, що з відповідною ініціативою виступив онук останнього імператора Австро-Угорщини Карл фон Габсбург, один з впливових членів Пан’європейського руху.

І як висловились керівники Пан’європи, «Зрештою, що більше, ніж власне життя, можна віддати за ідею?». 

Об’єднання інтелектуалів на чолі з графом Ріхардом Ніколасом Куденхофе-Калерґі на початку 20-х років минулого століття заснували у Відні Пан’європейський рух – рух за об’єднану вільну Європу. 

«Раз на два роки Європейський приз імені Куденхофе-Калерґі вручається за значний внесок в розвиток європейської ідеї. Цього року його лауреатами стали не відомі політичні чи громадські діячі (свого часу Ангела Меркель, Рональд Рейган, Гельмут Коль), а... Герої Небесної Сотні. Посмертно», – зазначив глава МЗС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 09:57 :09