субота, 20 жовтня, 2018, 10:32 Регіони
Будапешт виділить понад $10 млн на допомогу угорській меншині на Закарпатті
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Угорщина подвоїть допомогу закарпатським угорцям на потреби тих сфер їхнього життя, які забезпечують збереження і повнокровний розвиток нацменшини.

Про це 19 жовтня заявив представник угорського уряду Арпад Янош Потапі, передає «Радіо Свобода».

За словами статс-секретаря, Будапешт виділить на це 3 млрд форинтів (близько 300 млн гривень) замість запланованих 1,5 млрд форинтів – у проекті соцпакету допомоги українським угорцям на 2019 рік.

«Ці кошти адресовані 23-24 тисячам осіб у сфері освіти, охорони здоров’я, культури та соціальній галузі угорської меншини у вигляді доплат до річного заробітку», – зазначив Арпад Янош Потапі.

Статс-секретар МЗС Угорщини у Берегові Левенте Мадяр заявив, що цільова допомога на економічний розвиток угорській громаді за останні два роки досягла 17 млрд форинтів (1,7 млрд гривень).

«Але з огляду на непросте становище угорської спільноти вона може розраховувати на ще більшу суму підтримки на майбутнє», – додав він.

«Якщо існує держава і народ, які зацікавлені в сильній Україні, це – Угорщина та угорський народ. Адже чим вона сильніша, багатша і суверенніша, тим краще для Угорщини і закарпатських угорців», – заявив Левенте Мадяр.

Він підкреслив, що Будапешт бажає Києву успішно подолати труднощі, впоратися з викликами, і що в цьому Угорщина готова допомогти Україні.

Читайте також: Угорський пропагандист пригрозив Україні на росТВ

«У той ж час Угорщина лише має прохання до України забезпечити для угорської нацменшини мирні умови життя і дотримання прав», – сказав статс-секретар МЗС Угорщини у Берегові.

Нагадаємо, у вересні у соцмережах та ЗМІ з'явилось відео з церемонії прийняття закарпатських жителів до громадянства, яка проходила в консульстві в Берегові. На відео консул закликав закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Читайте також: В Угорщині поширили провокативні листівки про гноблення нацменшин в Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 05:58 :38