субота, 20 жовтня, 2018, 0:30 Суспільство
Андрій Іллєнко: Церковна резиденція Вселенського патріарха є навіть у Москві
ZIK
ZIK

За президентства Януковича обидві Лаври – Києво-Печерська та Почаївська – рішенням уряду були передані у користування Московському патріархату. Нині це рішення можна скасувати.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Гість ток-шоу зауважив, що перерозподіл власності – це питання церковних громад. Він нагадав, що обидві Лаври – Києво-Печерська та Почаївська – були за часів президентства Віктора Януковича рішенням уряду передані у користування Московському патріархату. Нині, вважає політик, можна скасувати це рішення та зробити на території заповідники і передати Єдиній помісній православній церкві, яка незабаром буде створена.

«Україна відновлює свою духовну незалежність, яка свого часу була в нас відібрана, так само, як і державна незалежність. У 1686 році, ще в часи гетьмана Самойловича Київська митрополія була незаконно анексована московською церквою. Вселенський патріарх недавно визнав це рішення незаконним, і на сьогодні воно фактично анульоване», – нагадав Андрій Іллєнко.

Нардеп зауважив, що Україна, яка за кількістю парафій, є найбільшою православною країною у світі, з московської точки зору, начебто не має права на свою помісну церкву.

«Це не питання втручання держави до церкви, бо автокефалія – це адміністративне питання. Є держава, і якщо вона має бажання, повинна мати свою помісну церкву», – вважає він.

Коментуючи питання щодо передачі Андріївської церкви Вселенському патріарху, Андрій Іллєнко звернув увагу, що йдеться про передачу храму в користування. З його слів, у кожній країні, де є помісна православна церква, є резиденція Вселенського патріарха.

«Я вас здивую – вона є навіть у Москві», – додав нардеп.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу Українській церкві. Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Додамо, Президент Петро Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджене з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання томосу про автокефалію Української православної церкви.

17 жовтня Президент України Петро Порошенко вніс до ВРУ законопроект про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху.

18 жовтня народні депутати підтримали законопроект щодо передачі пам’ятки архітектури національного значення – Андріївської церкви Вселенському Патріархату.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 05:11 :38