п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 20:46 Політика
Журналіст назвав ГПУ прикладом для наслідування НАБУ
ZIK
ZIK

Завдання правоохоронців – не "згноїти" всіх цих чиновників і набрати нових. Нових в нас немає. І це демонструє проблема з судами.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Олег Єльцов.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи гість програми вважає Україну корумпованою країною, пан Єльцов сказав, що Україна, безумовно, корумпована.

«НАБУ не запрацювало. Але я сподіваюся, що запрацює. Потрібен час. Навіть справу Лазаренка американці з їх слідством і судом вели близько семи років. От досі вони судяться, вирішують питання арештованих 200 мільйонів. Ця "машина" не так швидко працює, особливо коли це стосується високопосадовців. От візьмемо ГПУ. Займається меншою "рибкою". Кожен день когось ловлять. І це потік. Є багато рішень у судах», – зазначив журналіст.

За його словами, люди дивуються, чому чиновників не саджають у в'язниці на десятки років, і чому вони там не помирають. Але на думку пана Єльцова, на посади чиновників не так легко знайти фахових людей.

«Я не думаю, що це наше завдання – "згноїти" всіх цих чиновників і набрати нових. Нових у нас і немає. Це показує проблема з судами. От нема суддів із досвідом. Але сама перспектива сісти у в'язницю позбавляє чиновника права займати посади в державних органах – вже працює», – прокоментував Єльцов.

Однак, екс-директор люстраційного департаменту Тетяна Козаченко зауважила, що не поділяє риторики про те, що в Україні нема людей, які б замінили існуючих чинників. Вона переконана, що фахові люди є, але потрібно зробити прозорі процедури і конкурси відбору кандидатів. 

«Якщо ми говоримо про конкурс до Верховного Суду, так давайте казати, скільки людей туди подалося. Адвокати, які набрали всі бали, не пройшли до ВС, а є судді, які навіть не змогли набрати мінімальний бал практичного задання. Оце і є відповідь. Не треба дивитися, кого обрали, треба спочатку дивитися, хто обирає в таких конкурсах», – зазначила Козаченко.

Нагадаємо, що Національне агентство із запобігання корупції розпочало процес завантаження декларацій про доходи до системи логічного та арифметичного контролю декларацій Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що означає про початок тестування автоматичної системи перевірки декларації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:12 :07