п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 16:37 Політика
Жданов: Росія під своїм офіційним прапором не готова сьогодні розв’язати війну
ZIK
ZIK

Вчорашню заяву депутатів Держдуми Росії «Про загострення ситуації в Україні» не варто пов’язувати із загостренням на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) сказав військовий експерт Олег Жданов.

«На Донбасі відбувається черговий сплеск кількості обстрілів, щоб ми не забували про війну, яка продовжується. Тому мирний процес поки неможливий, адже Росія буде нагнітати обстановку, збільшуючи кількість обстрілів і тим самим залякуючи суспільство», – сказав Жданов.

Якщо говорити про ситуацію на Азовського морі, то, на його думку, зараз відбувається декілька процесів.

«Відбувається протистояння США і Росії щодо недопущення кораблів НАТО в Азовське море. Але проблема у тому, що неможливо висунути претензії РФ через дію договору про його спільне користування як внутрішньої водойми між Росією і Україною. Тому, в принципі, у рамках договору, Росія не перевищує жодних повноважень», – розповів експерт.

Саме тому, за його словами, Росія як контролювала Керченську протоку, так і продовжує це робити на основі договорів. Зокрема, і щодо квоти на вилов риби.

«Саме квота Росії на вилов риби в Азовському морі ще більше дає можливості російським кораблям підпливати до нашого узбережжя», – зазначив Жданов.

Тому він вважає, що у будь-якому випадку Україні треба бути готовою до можливих провокацій. Адже РФ на сьогоднішній день є головним вірогідним противником України.

«Ми досі не внесли у воєнну доктрину, що Росія є головним вірогідним противником України. Ба більше, ми можемо протистояти тільки на суходолі або на березі. Хоча я не думаю, що Росія під своїм офіційним прапором готова на сьогоднішній день розв’язати війну на європейському континенті, бо це може бути останнім в життєдіяльності її економіки.

Нагадаємо, 18 жовтня на пленарному засіданні депутати Державної думи Російської Федерації одноголосно ухвалили заяву «Про загострення ситуації на Україні».  У документі підкреслюється, що: «спроба нового широкомасштабного військового наступу України на Донбасі укупі з новими фактами вбивств і терористичних актів проти його населення отримає адекватну відповідь і неминуче призведе до катастрофічних наслідків».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 19:29 :37