п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 12:30 Суспільство
Євстратій Зоря: РПЦ почала знову конструювати разом з Кремлем імперію
ZIK
ZIK

Ще півроку тому було багато скептиків, які казали, що не вдасться розпочати процес отримання томосу, бо Москва на всіх впливає або всіх купить. Але з Божою поміччю все буде добре, відбудеться Собор і українська церква отримає відповідний документ. Головне, щоб церква і українське суспільство це розуміли.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

«На початку шляху ми казали, що отримаємо томос, буде визнано автокефалію і знімуться московські заборони. Адже Вселенський Патріарх не боїться Москви і не сприймає її погроз, тому зрештою ми бачимо, що сталося так, як було передбачено», – сказав Зоря.

Але, за його словами, проблема полягає у тому, що коли впав Радянський Союз, Московська патріархія, яка була в імперському та радянському полонах, не вийшла з них, на відміну від України. Тому саме через церкву як посередника слід очікувати дій з боку Кремля.

«Відразу після рішень, які були ухвалені в Константинополі у Вселенському патріархаті, відбулося засідання Ради безпеки РФ, скликане Путіним. Очевидно, що вони там говорили не просто про якісь богословські аспекти чи ділились якимись емоціями, як їм гірко чи важко, а це було обговорення певних стратегій і планів», – зазначив він.

Він вважає те, що відбулося в Мінську на Синоді, було якраз одним із втілень тих рішень, які були ухвалені на Раді безпеки Росії. Але історія також доводить, що це є давньою традицією.

«Офіційно в документах Російської імперії у 19 столітті православну церкву називали «Ведомство православного исповедания». На жаль, виявилося, що російська церква вже у 20 столітті змарнувала той час, який  у неї був після 1991 року. Адже вона мала можливість звільнитися, сказати правду і закрити цю сторінку», – прокоментував Зоря.

На його думку, замість того, щоб стати вільною, російська церква навпаки залишилися в історичних реаліях. А коли прийшла реставрація КДБ на чолі з Путіним, там все це сприйняли, як повернення до свого і стали знову конструювати разом з Кремлем імперію.

«Тому жодна імперія не здавалася сама собою. Але ми як церква, держава та суспільство, розуміючи це, повинні бути готовими протистояти і давати відповідні оцінки усім спробам, які будуть явно чи приховано робитись», – додав архієпископ УПЦ КП.

Нагадаємо, Київський патріархат закликає єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, а Московського патріархату підтримати процес об’єднання українського православ’я та приступити до підготовки надзвичайного об’єднавчого собору.

Також раніше архієпископ Євстратій Зоря говорив про те, що в Українській православній церкві Київського патріархату розраховують, що Вселенський патріархат надасть Україні томос на Синоді у другій половині листопада. А також зазначив, що на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП підтримуватиме кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього зняли анафему.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 05:45 :59