п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 13:19 Політика
ЄСПЛ поінформований про кожен крок РФ у справі Сущенка, – Мін’юст

За справою українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка уважно стежить Міністерство юстиції і повідомляє Європейський суд з прав людини про кожен крок Росії.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України та Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, пише Укрінформ.

«Що ми робимо – ми записуємо, тобто ми кожен російський крок занотовуєм, і повідомляємо ЄСПЛ про те, що відбувається. Наприклад, взагалі чому Сущенко знаходиться в Москві, куди його етапують, з якою метою, у яких він знаходиться умовах», – розповів Ліщина.

За його словами, як тільки в Мін’юсті отримають документ щодо вироку у справі Сущенка, його надішлють до ЄСПЛ, як доповнення до міждержавної заяви України проти Росії щодо 71 українського політв’язня.

Крім цього Ліщина пояснив, що подання відповідної заяви до ЄСПЛ фактично означає перехід на рівень юридичних доказів.

«Тобто ми подали докази, ми кажемо, що це не просто окремі особи, яких обвинувачують у різних кримінальних злочинах, що це є власне політв’язні, що насправді вони переслідуються за політичними мотивами, що до них до всіх застосовується одна й та сама система», – зазначив Ліщина.

Нагадаємо, у процесі етапування незаконно засуджений в Росії журналіст Роман Сущенко був поміщений у збірний пункт в’язниці «Матросская тишина». Подальший його маршрут наразі не відомий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 10:04 :09