п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 21:05 Політика
Владислав Голуб вважає, що «Нафтогаз» діє за схемою «держава в державі»
ZIK
ZIK

За своєю структурою «Нафтогаз» – це холдингова компанія, яка об’єднує в собі менші підприємства. Утім Україна вже давно приєдналася до Третього енергетичного пакету, отже зобов’язалася провести відокремлення транспортування природного газу від видобутку та постачання.

Таку думку висловив народний депутат України Владислав Голуб у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Не варто забувати, що власником компанії «Нафтогаз» є саме держава Україна. Натомість, коли цинічно нараховуються зарплати у мільйони гривень, і люди це спостерігають, а при цьому країна перебуває в стані війни, і рівень соціального забезпечення населення є вкрай низьким, то це абсолютно не припустимо», – наголосив Владислав Голуб.

Народний депутат підкреслив, що абсолютно підтримує рішення уряду про те, що прибуток «Нафтогазу» має перераховуватися в державний бюджет і повинен бути спрямований на розвиток держави.

«Україна вже давно приєдналася до Третього енергетичного пакету, де зобов’язалася провести анбандлінг, тобто відокремити транспортування природного газу від видобутку і постачання.

Адже за своєю структурою «Нафтогаз» – це холдингова компанія, яка об’єднує в собі менші підприємства. Зокрема це «Укргазвидобування», яка відповідає за видобуток, «Укртрансгаз» – відповідає за транспортування, та решта компаній, які займаються продажем – і всі вони працюють через «Нафтогаз». Тому я сподіваюся, що ми все ж таки виконаємо зобов’язання перед ЄС та проведемо розділення компаній», – зазначив Владислав Голуб.

Нагадаємо, на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про перерозподіл Нафтогазом 90% свого прибутку за 2018 рік до державного бюджету. За підсумками 2017 року, Нафтогаз сплатив до бюджету 39,44 мільярда гривень свого прибутку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:36 :02