live
Новини » Курйози 294 Читать эту новость на русском

Вчені знайшли причину «місячної хвороби» у астронавтів

Американський вчений Майкл Делп з університету Флориди стверджує, що понад 43% учасників програми «Аполлон», які облітали супутник Землі або висаджувались на поверхню Місяця, померло від інфарктів та інших проблем з серцем і судинами.

За словами Делпа, астронавти з програми «Аполлон» відчувають загадкову серію проблем з серцем і судинами - повідомляють Діалоги.

За його даними, смертність учасників програми від інфарктів та інших проблем з серцем і судинами в 4-5 разів вища рівня смертності від цих чинників серед інших астронавтів і співробітників НАСА, що не літали в космос.

У минулому році Делп і його колеги з’ясували, що артерії та вени втрачають здатність нормально розширюватися і звужуватися в космосі, що призводить до припливу крові в мозок або проблем з нормальним постачанням кисню, в результаті астронавти програми «Аполлон» нібито періодично падали і втрачали рівновагу на Місяці, говориться в журналі Scientific Reports.

У статті стверджується, що Делп знайшов потенційну причину розвитку «місячної хвороби».

Вивчення стану здоров’я астронавтів і наявність слідів атеросклерозу в артеріях більшості астронавтів наштовхнуло вченого на думку, що в розвитку подібних проблем могла бути винна космічна радіація, яка пошкоджувала кораблі НАСА під час їх подорожі до Місяця і назад на Землю.

Він перевірив цю ідею, поселивши декількох мишей в камеру, в якій підтримувалися умови, схожі з тими, в яких жили астронавти під час польотів до Місяця.

За словами Делпа, через шість місяців життя в такій камері у мишей з’явилися схожі проблеми з серцем і судинами, як і учасників програми «Аполлон».

Loading...
Loading...
Loading...