Новини » Економіка 19 жовтня, 2018, 12:59
Уряд збере нараду через зарплатні борги перед шахтарями

Наступного тижня уряд спільно із Міністерством енергетики та вугільної промисловості збере нараду щодо виплати заробітної плати гірникам.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у ВРУ, що транслює телеканал ZIK, повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Народний депутат Сергій Шахов, звертаючись до урядовців, звернув увагу на проблему із невиплатою зарплат українським шахтарям. Він повідомив, що від сьогодні гірники на шахті ім. Капустіна («Лисичанськвугілля») оголосили безстроковий страйк та відмовляються виходити із шахти, вимагаючи погашення заборгованості.

Прем’єр-міністр поінформував парламентарів, що наступного тижня уряд проведе нараду щодо виплати заробітної плати гірникам спільно із Міністерством енергетики та вугільної промисловості, до якої запросив долучитися і народних депутатів.

Очільник уряду пояснив, якою є природа такої заборгованості: з його слів, вугілля, яке видобувають, є дорожчим, аніж ціна, за якою його можна продати.

«Цю різницю ми компенсуємо для шахтарів. Тобто, ми не утримуємо шахти, ми допомагаємо компенсувати цю різницю. Це не означає, що ми боргуємо людям зарплату – просто те, що вони виробляють, не вистачає їм на зарплату. Тут є питання, яке ми будемо обговорювати, у тому числі, щодо реструктуризації галузі в цілому», – наголосив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр порівняв ситуацію на українських шахтах із замкненим колом – кожного року виділяють кошти на модернізацію, проте потім їх скеровують на погашення заборгованості із зарплати. Він додав, що на модернізацію шахт у 2019 році виділять 2,3 мільярда гривень.

Нагадаємо, 13 липня народні депутати підтримали у першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі, що дозволяє погасити борги перед шахтарями. Йдеться про законопроект № 8362.

Раніше перед ВРУ відбулися масові акції протесту за участю шахтарів, під час яких сталися сутички із правоохоронцями.

Як повідомляли раніше, заборгованість із заробітної плати перед працівниками державних вугільних підприємств досягла 470 млн гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:30 :12