п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 17:58 Події
У реанімаціях немає коштів навіть на наркоз, – президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів
ZIK
ZIK

Сьогодні в лікарнях немає коштів навіть на наркоз! Коли людина сама «доповзе» до реанімації, вона стикається з тим, що там один апарат штучного дихання на двох пацієнтів. Буває так, що немає навіть кисню!

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні стартувала перша фаза медреформи. Українці почали обирати собі сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів та укладати з ними декларації. Вже у липні розпочалася друга фаза реформи – практична. Медзаклади почали отримувати гроші за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір.

Також в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що з 2018 року держава оплачуватиме конкретні медичні послуги, які надаватимуть пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги.

Президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк каже, що Супрун провела медичну реформу, як «хірург без наркозу». За його словами, пацієнти оплачують кошти майже за усі медпослуги.

«Сьогодні немає коштів навіть на наркоз! Коли людина сама «доповзе» до реанімації, вона стикається з тим, що там один апарат штучного дихання на двох пацієнтів. Буває так, що немає навіть кисню! От колись Пирогов відрізав ногу за 15 секунд, щоб людина не страждала. Зараз приблизно така сама ситуація. Якщо кобила не тягне – її дострілюють», – зазначив гість програми.

Віктор Сердюк також запропонував виключити з медичної реформи Херсонську область.

«Адже на одного лікаря в Херсонській області в середньому припадає 2 700 пацієнтів! Що робити іншим пацієнтам – ніде не написано. Взагалі ніде!» – зауважив Сердюк.

Президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів додав, що існує проблема і з реформуванням ФАПів.

«От давайте зараз спробуємо виключити з цієї операції Херсонську область. Їй легше стане. А Вінницьку спробуємо зміцнити», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 14:23 :39