Новини » Політика 19 жовтня, 2018, 23:10
Тарута: Сьогодні українців турбує питання війни, економіки та еміграції, а не мови
ZIK
ZIK

Якщо проаналізувати мовний аспект, то політики про нього згадують тоді, коли не можуть відповісти українському народу щодо того, як припинити війну, як забезпечити зростання економіки та припинити імміграцію.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Сергій Тарута.

«Я б уже оштрафував або посадив до в’язниці того, хто піднімає проблему мовного питання в Україні. Бо суспільство це дуже хвилює, і про це сьогодні говорять у кожному домі. Знаю напевно, адже я тільки-но повернувся із Запоріжжя», – сказав Тарута.

Він розповів, що спілкувався з багатьма людьми і побачив, що їх найбільше хвилюють три проблеми.

«Перша – це війна, друга – економічний стан, про який, до речі, на минулому тижні оголосив Світовий банк і показав, що Україна, на жаль, опинилася на останньому місці у Європі, тобто на 134-й позиції. А третє питання є дуже великим і витікає як і з першої, так і з другої загрози – це колосальна імміграція», – прокоментував він.

За його словами, якщо проаналізувати мовний аспект, то політики про нього згадують тоді, коли не можуть відповісти українському народу щодо того, як припинити війну, як забезпечити зростання економіки та припинити імміграцію.

«Зараз піднімаються питання, які відволікатимуть суспільство. За таким же принципом робив і Янукович, який теж не міг дати чіткої економічної та соціальної програми та не знав, як робити майбутнє країни. Тому взялись за мову, але тоді захищали російськомовне населення, попри те, що проблеми не було. Адже я з Маріуполя і як колись не було проблем, так і зараз», – зазначив Тарута.

Також він вирішив зацитувати Конституцію України, де йдеться про застосування інших мов, окрім української, як він наголосив, щоб потім його не звинувачували.

«Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України. Також в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови та інших мов національних меншин», – додав він.

До слова, якщо говорити про мови національних меншин, то, наприклад, угорці несправедливо вважають, що їхню мову утискають на території України. Адже, за словами народного депутата України I, II, IV-VII скликань Володимира Яворівського, це питання слід обговорити у межах двох держав, а не виносити його на міжнародний рівень.

Нагадаємо також, що прокуратура Донецької області направила позов до суду з вимогою скасувати рішення Донецької облради від 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:03 :19