п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 13:59 Суспільство
Рибчинський: Якщо людина є українцем політично, то вона автоматично перейде до українського православ'я
ZIK
ZIK

Раніше українці вважали, що ходять до православної церкви. Але коли російська пропаганда почала розкручувати свою нібито канонічність, то люди з’ясували, що перебувають під Москвою.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Євген Рибчинський.

«Якщо говорити про вірянство в Україні, то треба розуміти, що до 2014 року більшість мирян навіть не знали, в який патріархат вони ходять. Адже вони просто йшли до православної церкви», – сказав Рибчинський.

Коли ж російська пропаганда почала розкручувати свою нібито канонічність, то за його словами, люди з’ясували, що перебувають під Москвою.

«Зараз уже населення більше має розуміння, хоча, звісно, є і ті, які свідомо залишились прихожанами УПЦ МП. Але варто врахувати, що результати досліджень, які проводились до Синоду Вселенського Патріархату, значно змінились. Якщо ж говорити про тих людей, які ще не готові до створення в Україні автокефалії, то у них просто відбувається внутрішня боротьба», – зазначив він.

На його думку, боротьба триває навіть не на рівні віри, а на рівні їхньої свідомості, чи є вони українцями.

«Вважаю, що етнічні питання взагалі не важливі, бо йдеться про політичне українство, ким людина себе вважає. І коли ми говоримо про українську церкву, то це означає, що особа має для себе вирішити, ким вона є, якщо українцем, то вона автоматично буде готовою перейти до українського православ’я», – прокоментував Рибчинський.

Тому, він наголосив, що нарешті в Україні формується ідеологія і томос якраз є її передумовою, але найголовніше, щоб всі дійшли згоди.

«Ми маємо захищатись і бути готовими до будь-якого сценарію. Але найголовніше, щоб наші церкви між собою не посварилися, щоб з двох українців, не було трьох гетьманів, а відбулося справжнє об’єднання і ми набули саме того томосу, якого ми дуже очікуємо», – додав нардеп.

Нагадаємо, Київський патріархат закликає єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, а також єпископат, духовенство та вірних Московського патріархату, підтримати процес об’єднання українського православ’я та приступити до підготовки надзвичайного об’єднавчого собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 06:00 :34