п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 12:43 Світ
Російський політолог: Є думка, що Путін понад усе мріє отримати статус святого
ZIK
ZIK

Здебільшого, заяви Володимира Путіна про можливість використання ядерної зброї та загибель російського народу як мучеників – звичайна істерика. Втім, існує і думка, що він мріє бути канонізованим та отримати статус святого.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів російський політолог Олександр Ситін.

Він підкреслив: говорити про реакцію російського суспільства на заяви Путіна про можливе використання ядерної зброї доволі складно.

«Але це була друга заява президента РФ. Першою ж були його слова про те, «навіщо потрібен світ, у якому не буде Росії». Насправді чисто психологічно цікаві процеси відбуваються у верхівці російської влади. По-перше, влада вичерпала практично всі можливості впливати на міжнародну зовнішньополітичну ситуацію», – переконаний експерт.

Другим важливим моментом він називає те, що при важливій ролі, яку і у свідомості Володимира Путіна, і в російському суспільному життю, грає православ'я, останні події довкола УПЦ завдають значного удару по цій позиції.

«Третій момент: оскільки коридор можливостей звузився, то, фактично, останнім аргументом залишається використання ядерної зброї. І я думаю, що російська влада прекрасно розуміє, що коли оточуючий світ зрозуміє, що Росія не готова застосовувати ядерну зброю, вона взагалі перестане вважатись суб'єктом міжнародних відносин», – заявив Олександр Ситін.

У росіян лише будуть купувати нафту і газ та підписувати різні договори. Втім, впливати на міжнародну ситуацію Російська Федерація більше не зможе.

«Звідси і такі погрози. Я не вірю, що сьогодні Росія готова застосувати ядерну зброю чи, тим паче, готова до глобального конфлікту. Більше того, я не вірю у всенародну підтримку, політичний злет чи народне ополчення. Це настрій, який був характерним в часи Великої вітчизняної війни», – певен політолог.

Тому він переконаний, що з одного боку, заяви Володимира Путіна про використання ядерної зброї – звичайна істерика. Та з іншого – тут є певні цікаві зауваження.

«Я нещодавнго спілкувався зі своїм знайомим, що дуже добре освічений у сфері теології. Він висловив припущення про те, що Путін або за життя, або вже після смерті мріє отримати канонізацію та статус святого. І не даремно все більше говориться про те, що святість в Росії пов'язана з мучеництвом», – розповів фахівець.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що «у випадку агресії» Росія відповість ядерним ударом. А самі ж росіяни потраплять до раю, як мученики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 18:47 :40