Новини » Світ 19 жовтня, 2018, 6:18
Прокуратура Стамбула пояснила, чому затримали обшук консульства щодо справи Хашоггі

Зникнення журналіста Джамала Хашоггі розслідується у повній відповідності до вимог міжнародного права, тому для обшуку генконсульства Саудівської Аравії потрібен був дозвіл з Ер-Ріяда.

Про це йдеться в заяві прокуратури Стамбула, яка керує розслідуванням справи, повідомляє «Укрінформ».

«Оскільки інцидент стався в дипломатичному відомстві, міністерство юстиції та міністерство закордонних справ Туреччини поінформували про нього керівництво Саудівської Аравії, звернувшись з проханням про дозвіл на обшук і огляд в будівлі генконсульства. Саудівська сторона дала згоду 15 жовтня», – йдеться в документі.

У прокуратурі зазначають, що того ж дня суд Стамбула видав ордер на обшук, після чого група експертів почала здійснення юридичних процедур у рамках слідства на території генконсульства.

Розслідувати зникнення журналіста розпочали одразу після звернення до правоохоронців нареченої Джамала Хашоггі 2 жовтня о 16.40, наголошується у заяві.

Водночас, CNN оприлюднило заяву сім’ї журналіста, в якій вказано, що вони «не мають жодних правових чи офіційних доказів» того, що Хашоггі був вбитий, тому наразі вважають його зниклим.

Родина Хашоггі також зазначає, що перебуває «в тісному контакті із з саудівським урядом на найвищому рівні».

«Багато кроків здійснюється, на найвищому рівні, щоб відповісти на багато питань, які ми і світ ставимо стосовно зникнення Джамала», – йдеться у заяві.

Раніше родина Хашоггі виступала із закликом створення міжнародної комісії для розслідування його зникнення та можливої смерті.

Обшук консульства Саудівської Аравії у зв’язку з підозрою у вбивстві опозиційного журналіста Джамала Хашоггі тривав більш як 9 годин.

Нагадаємо, про зникнення 59-річного журналіста, який живе в США, стало відомо 3 жовтня – наступного дня після того, як він прийшов до саудівського консульства у Стамбулі, щоб оформити документи для укладення шлюбу зі своєю подругою, яка живе в Туреччині. Турецька поліція розглядає версію вбивства. За інформацією CNN, у слідчих є аудіо- та відеозаписи, що підтверджують її.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:32 :46