п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 16:30 Світ
Політолог: США серйозно не опиралася реалізації проекту «Північний потік-2»
ZIK
ZIK

Америка не застосували жодних правових чи економічних важелів проти Німеччині, коли та підтримала будівництво «Північного потоку-2».

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог і соціолог Ігор Ейдман.

«Німецьке керівництво давно підтримало проект «Північний потік-2». Меркель хоч і говорила з Путіним, відстоювала українські інтереси, але, фактично, проект підтримала. Думаю, що наслідки від магістрального газопроводу з Росії будуть дуже негативними», — підкреслює експерт.

Він зазначає: в Німеччині є лише одна велика політична сила, яка виступає проти будівництва потоку.

«Це партія зелених. Хоч вони і впливові, але не входять у парламентську коаліцію і не можуть ухвалювати рішень. Наразі нема відчуття, що незабаром  в Німеччині щось може категорично змінитися», — наголошує політолог.

Всім відомо, що від самого початку США виступали проти реалізації проекту «Північний потік-2». Але незважаючи на це, жорсткі міри економічного, правового характеру американці проти Німеччини так і не застосували, зауважує політолог.

«Багато німецьких політиків давно залежні від Росії та її грошей. Однак глобально РФ не є великим економічним партнером Німеччини. Водночас в російсько-німецьких стосунках задіяні крупні корпорації і впливові бізнесмени. Вони мають рупори впливу на політичне керівництво Німеччини», — розповідає Ігор Ейдман.

Крім того, він звертає увагу на те, що в контексті «Північного потоку-2» не можна вірити Путіну.

«Те, що Путін пообіцяв Меркель щодо України — фількіна грамота! Цьому не можна вірити. Гадаю, що у будь-який момент Німеччина може «кинути» Україну», — переконаний експерт.

Також політолог сумнівається у тому, що «Північний потік-2» буде для Росії можливістю воєнної експансії країн Балтії.

«Втім, безумовно, газопровід посилить позиції Росії в Німеччині», — коментує соціолог.

Спрогнозувати долю «Північного потоку-3» доволі складно, адже пролобіювати будівництво другого було доволі складно, зауважує експерт.

«До того ж, потреба Європи в російському газі потрохи спадає. Адже збільшується попит на альтернативні, екологічно чисті джерела енергії», — додає Ігор Ейдман.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що німецько-російський консорціум пришвидшив будівництво «Північного потоку-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:29 :13