Новини » Події Читать эту новость на русском

Під Ічнею надзвичайники очистили від боєприпасів 34 ділянки

Під Ічнею, що на Чернігівщині, відповідно до затвердженого Прем’єр-міністром плану, піротехнічні підрозділи ДСНС продовжують очищення прилеглої до арсеналу території.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

«Перевірено та очищено від боєприпасів усі 39 населених пунктів, розташованих навколо арсеналу. Очищено 34 із 80 ділянок розмінування, 16-кілометрову зону забруднення зменшено до 10-ти кілометрової. Вилучено 5 тис. 653 вибухонебезпечних предмета (за добу – 1 тис. 12), відпрацьовано 270 повідомлень населення про виявлення боєприпасів (за добу – 5)», – йдеться у повідомленні.

Протягом минулого дня пожежно-рятувальними підрозділами організовано заповнення водою пожежного водоймища (200 тонн) на території арсеналу та безперебійну заправку водою пожежних танків Міноборони (190 тонни). Від пожежного потягу на гасіння подано 180 тонн води.

У районі надзвичайної ситуації залучено сили і засоби загальною чисельністю 624 особи та 151 од. техніки, у тому числі від ДСНС – 316 осіб та 85 од. техніки.

Координацію залучених сил і засобів, надання допомоги населенню здійснює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та оперативна група ДСНС.

Як повідомлялося, у ніч проти 9 жовтня сталася пожежа поблизу селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області на території складських приміщень в/ч А1479 Збройних сил України. Із населених пунктів, що потрапили до зони можливого ураження, було евакуйовано 12 тис. 500 осіб. Нині розглядаються три версії причин надзвичайної події, основна з яких – вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга – порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя – навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів.

Loading...