п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 23:55 Політика
Олександр Данилюк певен, що тільки незалежний антикорупційний орган може давати результат
ZIK
ZIK

У результаті створення Антикорупційного суду буде завершений ланцюг розкриття справ, а відтак зміниться відношення і до НАБУ, і до всіх антикорупційних органів.

Про це заявив екс-міністр фінансів України (2016-2018 рр.) Олександр Данилюк в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

«Кожен новий антикорупційний орган, якщо він незалежний, може давати реальні результати роботи. Утім, як тільки він стає залежним, то може перетворитися на «ядерну зброю». Адже тоді він дійсно може переслідувати, наприклад, якогось журналіста за якісь дрібниці, тому що так наказали. Натомість високопосадовців, які пов’язані у тотальній корупції – ні, адже можуть виникнути політичні наслідки», – зауважив Данилюк.

Екс-міністр визнає, що юридично законодавством визначено, що ці органи є незалежними, утім фактично все залежить від персонального складу.

«Ми маємо розуміти одне – якщо система не дає результату, то вона поступово стає залежною. Утім, якщо постійно відбуваються процеси боротьби з корупцією, то система поступово самоочищається», – вважає Данилюк.

Що ж до постійного тиску на НАБУ, додає політик, то не обов’язково його ліквідовувати, можна просто зробити цю структуру повністю неспроможною, і вона сама себе дискредитує.

«Детективи НАБУ несуть дуже високі ризики, адже ведуть боротьбу із топ-корупціонерами. І якщо після їхніх розслідувань нічого не відбувається, то для чого їм брати на себе такі ризики. І саме тому з подібних інституцій починають йти люди. Це те, чого зараз найбільше боїться директор НАБУ Артем Ситник, і я його дуже добре розумію.

Тому сподіваюся, що в результаті створення Антикорупційного суду буде завершений ланцюг розкриття справ, а відтак зміниться відношення і до НАБУ, і до всіх антикорупційних органів», – зауважив Олександр Данилюк.

Як повідомлялося, НАЗК починає тестувати автоматичну систему перевірки декларацій, але поки без усіх реєстрів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 04:44 :40